Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na rynek dociera mnóstwo niepokojących informacji dotyczących firmy Action S.A (z dniem 1 sierpnia Action S.A. w restrukturyzacji). Poniżej publikujemy oswiadczenie Prezesa Zarządu firmy - Piotra Bielińskiego.


Drodzy Kontrahenci, Akcjonariusze, Partnerzy GK ACTION,
W imieniu całego Zarządu oraz jako główny akcjonariusz ACTION S.A. informuję, iż złożyliśmy do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Ostatnie decyzje Urzędów Kontroli Skarbowej, w których obciąża się nas odpowiedzialnością za błędy, zaniechania i niedociągnięcia urzędników i podmiotów trzecich, są dla nas nieakceptowalne. Chcę z całą stanowczością podkreślić, że ACTION zawsze z najwyższą starannością podchodziło do kwestii regulowania swoich zobowiązań podatkowych, co potwierdzały liczne kontrole organów podatkowych. Ostatnie decyzje Urzędów Kontroli Skarbowej są de facto karą za działalność podmiotów niepowiązanych z ACTION. Te decyzje spowodowały spadek wiarygodności w oczach banków, ubezpieczycieli i dostawców. Co za tym idzie, zaczęło to zagrażać interesom spółki i jej akcjonariuszy, a także jej kontrahentom i pracownikom. Nie mogliśmy na to pozwolić, dlatego zdecydowaliśmy się na złożenie do sądu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego. Tego typu procedura ochrony jest znana i często stosowana na całym świecie. W ostatnim czasie stosowana przez takie światowe koncerny jak General Motors czy Chrysler. W Polsce Prawo Restrukturyzacyjne działa od początku 2016 roku. Jest stosunkowo mało znanym narzędziem, które pozwala zabezpieczyć spółkę przed utratą płynności w sytuacji nagromadzenia niekorzystnych czynników zewnętrznych. 1 sierpnia, na podstawie decyzji sądu, zostało otwarte postepowanie sanacyjne. Pozytywna decyzja sądu zabezpiecza naszą pozycję finansową i pozwala przeprowadzić restrukturyzację. Dzięki niej jesteśmy w stanie w niezakłócony sposób rozwijać działalność Grupy Kapitałowej ACTION.
W ramach postępowania restrukturyzacyjnego przedstawiliśmy wstępny plan restrukturyzacyjny, który zakłada między innymi:

 • rezygnację lub znaczne ograniczenie niskorentownych kontraktów oraz projektów,

 • koncentrację na dalszym rozwoju najbardziej atrakcyjnych kanałów dystrybucji.

We wniosku do sądu Zarząd przedstawił następujące wstępne propozycje układowe:

 1. Objęcie wszystkich wierzycieli w jednej grupie,

 2. Karencję w spłacie zobowiązań do końca 2017 roku,

 3. Umorzenie odsetek i ewentualnych innych należności ubocznych w całości,

 4. Spłatę wierzycieli w pełnej wysokości należności głównej w maksymalnie dwudziestu równych ratach kwartalnych płatnych do końca miesiąca następującego po upływie pierwszego kwartału 2018 roku.

Naszym głównym celem jest uniknięcie niewypłacalności Spółki w wyniku realizacji decyzji urzędów kontroli skarbowej, z którymi się nie zgadzamy, a co za tym idzie zabezpieczenie interesów Spółki i jej akcjonariuszy, kontrahentów i pracowników. Jesteśmy otwarci na wypracowanie rozwiązań optymalnych dla wszystkich zainteresowanych stron. ACTION to jeden z największych dystrybutorów IT w Polsce. Zatrudniamy ok. 1000 osób. Corocznie wpłacamy do kasy państwa dziesiątki milionów złotych. Jestem przekonany o możliwości niezakłóconego przeprowadzenia restrukturyzacji. Odbędzie się to z korzyścią dla wszystkich stron.

Za ACTION S.A. stoi ponad 25 lat ciężkiej pracy, która uczyniła nas dziś jednym z największych podmiotów na rynku dystrybucji IT, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To zasługa m.in. ogromnego zaufania, jakim obdarzacie nas każdego dnia. Jestem przekonany, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i odwadze biznesowej pokonaliśmy już wiele przeszkód i wspólnie świętowaliśmy liczne sukcesy. Mam nadzieję, że i tym razem obdarzycie nas zaufaniem, a dzięki współpracy będziemy mogli jeszcze wielokrotnie cieszyć się wspólnym sukcesem.

Z poważaniem,
Piotr Bieliński

Wybrane ogłoszenia

Ogromna paczka kredek
Osłona ochronna antywirusowa MemoBe do biura i skl ...
Kredki Cricco to absolutny niezbędnik każdego dzie ...
Ręcznie malowane torebki.
Idealne dla najmłodszych
Pastelowa plastelina od JOVI.
Szeroka oferta breloczków
Kubek dla TatyKubek dla Taty
Sprzedam29,99 zł - sugerowana cena detaliczna PLN
Kubek dla każdego faceta.
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • To nie zeszyt - to magia!

  Wesoła szkoła! Pod tym hasłem kojarzą nam się zeszyty, które już w zeszłym roku trafiły na rynek. 4D to już nie tylko kino, to także produkty szkolne, które ożywając, dają radość najmłodszym.

  Więcej…  
 • Home office – jak sprostać nowej rzeczywistości?

  Home office, czyli biuro domowe, stało się popularnym sposobem pracy w czasie pandemii koronawirusa. Część z nas spotkała się już wcześniej z możliwością pracy z domu, choć najczęściej nie w pełnym wymiarze godzin. Dla niektórych jest to całkowita nowość. Podpowiadamy, w jaki sposób zorganizować dzień pracy, aby uzyskać jak najlepsze efekty, jednocześnie dbając o dobre samopoczucie.

  Więcej…