Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Woda stanowi średnio 60 proc. masy ciała przeciętnego, dorosłego człowieka. To właśnie ona jest nam najbardziej niezbędna do życia. Choć zdajemy sobie z tego sprawę, nadal większość Polaków pije jej za mało. Jakie mogą być tego konsekwencje? Dlaczego potrzebujemy wody?

Poniżej publikujemy 10 najważniejszych argumentów za jej spożyciem:

 • Woda jest najbardziej naturalnym i w zasadzie jedynym potrzebnym do życia płynem. 
 • Zawartość wody w ciele człowieka może stanowić nawet 75 proc. całkowitej masy ciała (noworodki – 75 proc., dorośli – średnio 60 proc.).
 • Woda jest niezbędna do normalnego przebiegu procesów trawiennych.
 • Pijąc wodę nie tylko poprawiamy nasz metabolizm, ale też możemy pohamować nadmierny apetyt. 
 • Woda pomaga oczyszczać organizm ze zbędnych substancji i toksyn.
 • Utrzymanie prawidłowego nawodnienia przed i podczas wysiłku fizycznego jest skutecznym sposobem na poprawienie efektywności organizmu.
 • Właściwe nawodnienie pomaga zapobiegać przegrzaniu naszego ciała.
 • Woda pełni funkcję zabezpieczającą i nawilżającą, ponieważ jest podstawowym składnikiem wszystkich płynów ustrojowych.
 • Nic nie gasi pragnienia lepiej niż Woda
 • Suchość w ustach, spadek wydolności organizmu, odczucie gorąca, zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, zaburzenia funkcjonowania układu moczowego czy zmiany ciśnienia tętniczego krwi to tylko niektóre z wielu skutków niedoboru wody w naszej diecie. 

Dlatego właśnie zawsze miejmy ją pod ręką. W domu, w samochodzie czy też w biurze.

Obecnie w większości firm udostępnianie pracownikom i gościom wody pitnej stało się już biznesowym standardem. Ba. Nawet uważa się, że dostępność wody do picia oraz napojów to jeden z dodatkowych benefitów dla pracowników. Stały dostęp do wody i napojów może więc dobrze wpływać na atmosferę pracy i na to, jak firma jest postrzegana. Oddziałuje także pozytywnie na samopoczucie i efektywność pracowników. 

Woda na spotkaniach

Standardem biznesowym jest również udostępnianie wody podczas spotkań, konferencji i szkoleń organizowanych w siedzibie firmy. Klientom i partnerom biznesowym odwiedzającym biuro, zazwyczaj oferuje się kawę lub herbatę – normą staje się jednak także ustawianie na stolikach butelek wody, z których gość może skorzystać.

 


NOWOŚĆ W OFERCIE FIRMY RAFCOM


 

W jaki sposób udostępnić wodę do picia w biurze?

Istnieje kilka opcji w zakresie zaopatrzenia biura w wodę i napoje. Pośród najpopularniejszych rozwiązań można wymienić:

 • zamawianie wody w systemie sprzedaży bezpośredniej - np. na stronie https://hitbiuro.pl/ ,
 • robienie zapasów w supermarketach,
 • posługiwanie się filtrami oraz korzystanie z dystrybutorów wody.

 

Czym się kierować, wybierając dostawcę wody dla firm?

W jaki sposób wybrać odpowiedniego dostawcę wody do biura? Najlepiej zacząć od zorientowania się, jakie firmy działają na pobliskim obszarze. Część producentów rozprowadza towary jedynie na określonym terytorium. Następnie – pora zapoznać się z ich ofertą, zwracając szczególną uwagę na następujące zagadnienia:
Jakie produkty oferuje dostawca?
W biurze warto mieć przede wszystkim wodę – szczególnie źródlaną, którą, ze względu na zbilansowaną zawartość materiałów, może pić każdy w dowolnych ilościach. Woda dobrze gasi pragnienie, nie ma też obaw, że komuś nie będzie smakować (jak w przypadku niektórych napojów). Jeśli jednak Pracodawcy zależy, aby dostarczać szerszy wybór napojów pracownikom i gościom – dobrze sprawdzić, czy dostawca oferuje różne warianty wody (niegazowane, lekko gazowane i gazowane) oraz inne produkty (takie jak soki, napoje gazowane czy napoje niegazowane).
• W jakich butelkach dostarczany jest produkt?
Optymalna sytuacja to mniejsze, zwrotne butelki szklane. Gdy butelki są zwrotne – za ich odbiór odpowiada firma dostawcza. Dzięki temu firmy generują mniej odpadów, a powtórne wykorzystywanie szklanych butelek to ekologiczne rozwiązanie. Niewielkie butelki są poręczne i lepiej sprawdzają się podczas spotkań z klientami.
• Czy dostawy wody realizowane są regularnie?
Dobrze zdecydować się na dostawcę, który dostarcza produkty przynajmniej raz w tygodniu – i może zrobić w godzinach pracy firmy.
• Jakie opcje dokonania zamówienia i płatności oferuje dostawca?
Zazwyczaj optymalna sytuacja to taka, w której firma może dokonać zamówienia w najwygodniejszy w danej chwili sposób. Dobrym pomysłem może więc być zdecydowanie się na dystrybutora, który umożliwia zarówno złożenie zamówienia przez stronę, jak i Facebooka, telefon do biura obsługi lub dzięki kontaktowi bezpośredniemu z przedstawicielem.
Płatności również powinny być dostosowane do potrzeb – warto więc zainteresować się ofertami dostawców, którzy umożliwiają płatności szybkim przelewem przy składaniu elektronicznego zamówienia, płatności przelewem z odroczonym terminem jak i zapłatę gotówką przy odbiorze.
• Jak długo dostawca działa na rynku i jakie dodatkowe informacje można o nim znaleźć?
Ważnym krokiem jest sprawdzenie dotychczasowej historii dostawcy. Producent działający na rynku już od jakiegoś czasu zazwyczaj posiada większe doświadczenie i jest bardziej wiarygodnym partnerem biznesowym.
Dobry pomysł to sprawdzenie dodatkowych informacji. Jak wyglądają strona i social media dostawcy? Czy prowadzi je regularnie? Czy angażuje się w różne wydarzenia, czy można dowiedzieć się czegoś więcej o jego partnerach biznesowych? Zwrócenie uwagi na takie szczegóły pozwoli wybrać rzetelną firmę.

 

Wybrane ogłoszenia

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Ręcznie malowane torebki.
Firma Milan poszukuje handlowca!!
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Totalny hit tego roku.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Przedstawiciel PIAP w Radzie KIG

  Polska Izba Artykułów Promocyjnych po raz kolejny ma swojego reprezentanta w Radzie Krajowej Izby Gospodarczej. Zbigniew Grzeszczuk Członek Zarządu PIAP został wybrany i ponownie zasiądzie w składzie Rady KIG na kadencję: 2017-2021.

  Więcej…  
 • Klasy - gra znana od wieków.

  To chyba najstarsza i najfajniejsza zabawa naszej młodości. Potrzebne do niej jest kawałek asfaltu lub chodnika, kreda i kilku towarzyszy. O czym mowa? Oczywiście o grze w klasy. 

  Więcej…