Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Coraz więcej osób szukających ochrony z Ukrainy obecnie przybywa do Frankfurtu pociągiem, autobusem, samolotem lub prywatnym samochodem. Od wielu dni intensywnie przygotowuje się do tego także Zarząd Messe Frankfurt. 

Na szczęście w całej organizacji biurokrację ograniczono do minimum. Punkt pierwszej pomocy z noclegami dla uchodźców z Ukrainy na Messe Frankfurt od końca tego tygodnia będzie już działał. W tym roku to nie nasze branżowe targi będą się odbywać, a uchodźcy będą odpoczywać. 

"Ludzie uciekający do nas z Ukrainy potrzebują naszej pomocy. Muszą być w stanie zaufać, że nasze deklaracje solidarności to nie tylko deklaracje” – mówi Peter Feldmann, burmistrz miasta Frankfurt. „Dlatego centrum pierwszej pomocy, które budujemy w krótkim czasie w naszych halach targowych jest tak potrzebne. Pamiętajmy, że Frankfurt to kosmopolityczne miasto, które stało się drugim domem dla wielu uchodźców w swojej historii. Pokażmy ludziom z Ukrainy, że oni też są tutaj mile widziani."

Schronisko awaryjne zostanie początkowo ustawione w hali 1.1 i może być również rozszerzone do drugi poziom, hala 1.2, w razie potrzeby.

Cieszę się, że państwo podjęło moją sugestię, aby rozmieścić ludzi również we Frankfurckich halach.”, mówi szefowa spraw społecznych we Frankfurcie, Elke Voitl. „Takie bezpieczne i ciepłe lokum dla uchodźców napewno się przyda w ich ucieczce od wojny. Z naszego dotychczasowego doświadczenia większość ludzi przyjeżdżających tutaj yo osoby straumatyzowane, bardzo wyczerpane i często głodne" – mówi radny miasta - "połowa osób poszukujących ochrony to dzieci i młodzież. Dla nich jest to szczególnie ważne, aby szybko mieć chronione i bezpieczne miejsce do ponownego powrotu do normalności. Chcemy tworzyć to tutaj we Frankfurcie z targami w pobliżu głównego dworca kolejowego, wraz ze wszystkimi naszymi siłami”, mówi Elke Voitl.

Schronisko prowadzone jest przez Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) i Arbeiter-Samariter-Bund (ASB). Messe Frankfurt odpowiada za budowę i inne usługi w ramach zakwaterowania.

"Na szczęście szybko i bez większej biurokracji zorganizowaliśmy awaryjne zakwaterowanie na naszym terenie wystawowym w hali 1” – mówi Uwe Behm, Członek Zarządu Messe Frankfurt odpowiedzialny za wystawę. „Cieszymy się, że Messe Frankfurt stało się pierwszym punktem kontaktowym lub stacją pośrednią do osób, które musiały uciekać z Ukrainy. Nasze hale są po to, by zapewnić im minimum bezpieczeństwa zanim nie zostaną zakwaterowani gdzieś na dłuższy okres." Oprócz odpowiednich przygotowań infrastruktury na terenie targowych, Fairconstruction, spółka zależna od Messe Frankfurt, pomaga wyposażyć dwa obiekty dedykowane dla uchodźców w materiały do budowy stoisk.


UWAGA!

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie Messe Frankfurt zdecydowało się nie wpuścić rosyjskich wystawców jak i wystawców z Białorusi na swoje targi do odwołania. Dotyczy to wszystkich krajów Grupy Messe Frankfurt, które przystąpiły do ​​sankcji. Ponadto Messe Frankfurt zawiesza również wszelkie działania marketingowe dla odwiedzających w Rosji i Białorusi do odwołania. W zeszłym tygodniu Messe Frankfurt już zdecydowało zawiesić swoje imprezy w Rosji.

 

 


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Kredki Alpino przetestowane - są świetne!
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Nowość w ofercie Rozette.
Poszukiwany pracownik!
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
5 kolorów zabawy.
Rodzinna zabawa na każdy weekend.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Bądź eko !!!

    Począwszy od połowy XIX wieku aż do dzisiaj stale powiększana jest wiedza i świadomość na temat środowiska. Działania związane z ekologią powinny być na stałe wpisane w tryb naszego życia. Zatem zastanówmy się jak możemy przyczynić się do ochrony środowiska kupując np.: drukarkę i materiały eksploatacyjne.

    Więcej…  
  • Farby do twarzy dla dzieci - wybieraj mądrze...

    Malowanie twarzy to jedna z lepszych atrakcji wakacyjnych lub zabaw Halloweenowych. Piękna pogoda sprzyja póki co piknikom, podczas których oferowane są tego typu atrakcje. Także we własnym domu bardzo często korzystamy z tej formy zabawy. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy z rozkoszą malują swoje twarze przeistaczając się w swoich ulubionych bohaterów. Zanim jednak w ręce naszych latorośli trafi taka farba do makijażu, upewnijmy się, że jest ona dla nich bezpieczna. 

    Więcej…