Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Hamelin informuje, że zawarł umowę z Pelikan International Corporation Berhad (PICB), spółką notowaną na głównym rynku Bursa Malaysia Securities Berhad, dotyczącą przejęcia Grupy Pelikan.

Sprzedaż netto Grupy Pelikan w 2022 r. wyniosła ponad 200 mln euro. Przejęcie to podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym akcjonariuszom PICB i zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, i oczekuje się, że zostanie sfinalizowane przed końcem października.

Pelikan Group GmbH, z siedzibą w Berlinie, jest jedną z wiodących na świecie firm w dziedzinie wysokiej jakości artykułów szkolnych i biurowych. Jej asortyment obejmuje ponad 12 000 produktów, od wysokiej jakości przyborów do pisania i produktów do malowania po notesy i segregatory, pod bardzo znanymi markami Pelikan i Herlitz. Międzynarodowy producent markowych produktów, z długą i bogatą historią ponad 185 lat, jest dziś globalnym graczem z lokalnymi spółkami zależnymi i handlowymi w Niemczech, Argentynie, Kolumbii, Meksyku, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Bułgarii, Rumunii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) i Japonii. Grupa Pelikan posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Meksyku, Kolumbii i Polsce. Jej produkty są sprzedawane w prawie każdym kraju na świecie.

Eric JOAN, CEO Hamelin, stwierdził: "Jesteśmy podekscytowani tą umową z PICB dotyczącą przejęcia Pelikan Group. Marki, gama produktów i globalna sieć dystrybucji Pelikan doskonale pasują do planu przemysłowego Hamelin, aby stać się globalnym graczem na rynku artykułów szkolnych i biurowych. Synergie są znaczące, a potencjał wzrostu dla marek Oxford i Pelikan na całym świecie jest bardzo duży". Hamelin jest prywatną firmą założoną w Caen we Francji w 1864 roku.

Z łącznym obrotem ponad 400 milionów euro i 2300 pracownikami, Hamelin jest jednym z wiodących producentów artykułów szkolnych i biurowych w Europie. Oxford, flagowa marka grupy, jest wiodącą europejską marką zeszytów i produktów do archiwizacji. Hamelin posiada lokalne oddziały i prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Danii, Polsce, Czechach, Turcji, Tunezji i Australii.

 

WSZYSTKIE MARKI firmy HAMELIN DOSTĘPNE DOTYCHCZAS W POLSKA

 

Top 2000 Hamelin Polska
TOP 2000

TOP-2000 jest jedną z najpopularniejszych marek w branży artykułów papierniczych w Polsce.

ZOBACZ WIĘCEJ 
 
Linex

Firma Linex szybko stała się znana jako jeden z wiodących dostawców artykułów do rysowania.

ZOBACZ WIĘCEJ 
 
Bantex

Znana na rynku marka oferująca szeroką gamę produktów niezbędnych w każdym biurze ? segregatorów, koszulek, przekładek, obwolut, teczek, galanterii biurowej i wiele innych.

ZOBACZ WIĘCEJ 
 
SCRIBZEE_Hamelin_App_Handwritten_notes_management_scan_save_access_share
SCRIBZEE?

SCRIBZEE?, darmowa aplikacja na smartfony, która rewolucjonizuje zarządzanie notatkami

ZOBACZ WIĘCEJ 
 
Unilux_Hamelin_Lamps_Office_accessories
Unilux

W Unilux rewolucjonizujemy środowisko biurowe i definitywnie wprowadzamy je w 21. wiek

ZOBACZ WIĘCEJ 
 
Elba_School-Life-Hamelin
Elba

Marka ELBA stale opracowuje innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że segregowanie dokumentów staje się inspirującym sposobem na bycie zorganizowanym.

ZOBACZ WIĘCEJ 
 
Oxford_Hamelin_notebooks
Oxford

Jako europejski lider w dziedzinie notatników i zeszytów, OXFORD jest marką, która kształtuje przyszłość tej branży.

ZOBACZ WIĘCEJ 

Wybrane ogłoszenia

Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Dla chłopca i dziewczynki
Genialna książka dla dziewczynek.
Z naklejkami Kredki dwustronnne
Z powierzchnią suchościeralno-magnetyczną
Zestaw Kreatywny od ROZETTE
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Piórnik z kolekcji Coca-Cola do zadań specjalnych ...
Idealne dla domowych artystów.
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Akademia Rafcom - odc. 9

    Nowy rok sprzyja postanowieniom noworocznym. Warto więc z początkiem stycznia zastanowić się czy nie zacząć oszczędzać na wydatkach eksploatacyjnych swojej drukarki. Tonery i tusze to niestety koszt, który trudno całkowicie wyeliminować w biurze a czasem i w domu. Można go jednak znacznie obniżyć wybierając tańsze zamienniki do naszego urządzenia. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić błędu przy wyborze odpowiedniego tuszu lub tonera radzi nam Regina Telega, Dyrektor Handlowa w firmie Rafcom.

    Więcej…  
  • Różowa seria od RAPESCO

    Nie ma chyba drugiego tak wyrazistego znaczeniowo koloru jak kolor różowy. W ostatnim czasie dość mocno zastanawialiśmy się co doprowadziło do takiego stanu rzeczy i doszliśmy do wniosku, że warto tymi przemyśleniami podzielić się na łamach naszego portalu. Tym bardziej, że niezmiennie gości on w naszych domach i biurach, mimo, że co roku to nie on jest okrzykiwany kolorem roku.

    Więcej…