Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Produkcja i sprzedaż podrabianych i nielegalnych materiałów eksploatacyjnych nadal stanowi problem. Imaging Supplies Coalition szacuje, że na rzecz podrobionych produktów stracono około 3,5 mld dolarów w skali ogólnoświatowej. W odpowiedzi na te praktyki firma Xerox przeprowadziła stanowcze działania w zakresie egzekwowania praw znaków towarowych, aby chronić klientów przed ryzykiem otrzymania podrobionych produktów.

Xerox ściśle monitoruje zamówienia i dystrybucję swoich oryginalnych materiałów. W tym celu współpracuje z władzami rządowymi, aby zatrzymać sprzedaż podróbek. Ostatnie działania mające na celu zapobieganie takim sytuacjom obejmują:

Konfiskaty materiałów do produkcji tysięcy fałszywych wkładów Xerox w fabryce w Maroku, będących własnością i eksploatowanych przez importera/dystrybutora. Szacuje się, że cena detaliczna przekracza 2,5 mln USD. Właściciel fabryki znajduje się obecnie w areszcie, gdzie oczekuje na postawienie mu zarzutów.

Zajęcie setki podrobionych tonerów firmy Xerox, a także tysięcy wkładów i opakowań od sprzedawcy kopiarek i drukarek w Bombaju, których łączna wartość wynosi prawie 25 000 USD. Trwa postępowanie karne wobec właściciela firmy.

Dwa działania w regionie Antalya w Turcji. Władze skonfiskowały fałszywe produkty firmy Xerox i innych producentów wraz z akcesoriami służącymi do fałszowania np. płytami do druku, etykietami i materiałami do opakowań o szacunkowej wartości 1,2 mln USD. Kolejne działanie polegało na zamknięciu podrobionych wkładów do tonerów wymieszanych z oryginalnymi wkładami firmy Xerox w magazynie dostawcy, które następnie sprzedawano sprzedawcom detalicznym w południowej Turcji.

Oprócz udaremnienia działań związanych z produkcją podrobionych towarów, Xerox identyfikuje także sprzedawców, którzy oferują nielegalne wkłady wtórne — produkty, które wykorzystują oryginalny znak towarowy producenta — oraz podejmują zdecydowane działania, mające na celu zatrzymanie nielegalnego handlu. Broniąc praw własności intelektualnej, Xerox eliminuje błędną interpretację produktów u klientów końcowych. W ostatnim czasie egzekwuje się prawa znaków towarowych firmy Xerox w Rumunii i innych krajach rynków rozwijających się, co skutkuje usunięciem produktów naruszających te prawa oraz porozumieniem dotyczącym sprzedaży oryginalnych produktów Xerox.  

- Liczba awarii podrobionych wkładów jest bardzo duża, co skutkuje słabą jakością wydruków i kosztownym uszkodzeniem ważnych elementów drukarki - twierdzi Kevin Weaver, wiceprezes, Brand Protection Group, Xerox Supplies Business Group. - Działamy zdecydowanie i w dalszym ciągu będziemy walczyć, aby chronić naszych klientów i zatrzymać rozprzestrzenianie się podrabianych materiałów eksploatacyjnych.

Xerox chroni klientów na całym świecie kontrolując zapasy produktów w centrach dystrybucyjnych w celu potwierdzenia ich autentyczności i usunięcia podrobionych produktów z globalnego łańcucha dostaw. 

Klienci za pośrednictwem internetu w łatwy sposób mogą potwierdzić legalność posiadanych produktów Xerox stosując następujące praktyki:

Na stronie www.xerox.com klienci mogą wpisać numer seryjny z etykiety zabezpieczającej lub uwierzytelniającej i uzyskać natychmiastową weryfikację autentyczności produktu.  

Produkty firmy Xerox należy zawsze kupować bezpośrednio od firmy Xerox lub jej autoryzowanych sprzedawców.

Jeśli produkty firmy Xerox wydają się podejrzane, należy skontaktować się z  lokalnym oddziałem producenta, który bezpośrednio współpracuje z Brand Protection Group.

 

Wybrane ogłoszenia

Twin Name Pen 2 marki Dong-A.
Przepiękne ręcznie malowane torebki okolicznościow ...
NOŻYCZKI SZKOLNE 13,5 CM DISPLAY 30 SZT.
Zespół Rafcom zaprasza do współpracy.
Kredki woskowe do różnych powierzchni
Ekologiczna i pojemna archiwizacja dokumentów.
Zestawy do biuraZestawy do biura
Sprzedam162,80 PLN (bez VAT)
Przepiękne zestawy w wyrazistych kolorach.
Nowy produkt w ofercie.
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Urządzenie refabrykowane – fabrycznie nowe.
Monsterowe temperówki.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Oficjalna aplikacja targów RemaDays Warsaw 2020

    Jest już dostępna oficjalna aplikacja dla zwiedzających targów RemaDays Warsaw 2020. Dzięki temu narzędziu zaplanujecie Państwo czas na targach, a także nie umknie żadne ważne wydarzenie podczas RemaDays Warsaw 2020.

    Więcej…  
  • Milion pomysłów na...kółka zamoprzylepne

    Pamiętasz lata, gdy jedynymi produktami, które ułatwiały sklejanie rzeczy z papieru, przyklejanie zdjęć w albumie były klej i taśma klejąca? Produkty przydatne acz uczące wiele cierpliwości. Dziś rynek oferuje nam mnóstwo alternatyw, które ułatwiają życie nam, naszej rodzinie jak i całej firmie.

    Więcej…