Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Idzie jesień, a z nią nieco mniej koloru w naszym życiu. Wprawdzie na drzewach widać różne barwy "umierających" powoli liści, jednak i ten czas niedługo będzie za nami. Dlatego postanowiliśmy ubarwić sobie życie sami i na dłużej.

Gdy masz dość szaro-burości dnia codziennego, gdy irytuje Cię otoczenie pełne narzekań, smutku i kolejnych wiadomości o covidzie...

Zrób coś z tym!

I nie, nie mówię o wyłączeniu telewizji, czy też medytacji. Usiądź z przyjaciółmi, nalej sobie lampkę wina (podobno dobra na wszystko) i pokoloruj swój świat. 

Pokoloruj wszystko, co Cię otacza. Ubrania, meble, dekoracje a nawet elementy w ogrodzie. Nawet nie wiesz, jakie to proste, przyjemne i efektowne. Wykorzystując tylko jeden produkt, dostępny na rynku, możesz zmienić swój świat - na lepszy, bardziej kolorowy.

A jaki to produkt?

Zanim Ci go przedstawimy, oglądnij prace oraz tutoriale, w których pokazujemy, jak osiągnąć dany efekt.

Nasze zmiany my akurat zaczęliśmy od naszej garderoby. To właśnie ona nudzi nam się najszybciej. Zeszłoroczny plecak, stara kurtka jeansowa, albo buty... nie kupuj nowych - pokoloruj stare :)

A jak?

O tym w naszym filmie poniżej. A co możemy odnowić? My wybraliśmy kilka rzeczy: plecak, kurtkę jeansową, trampki oraz torbę z materiału.

Malowanie po materiałach i skórze

Do naszej metamorfozy wykorzystaliśmy kreatywne markery permanentne Sharpie, które mogą być wykorzystywane do pisania po materiałach tekstylnych oraz skórzanych typu: koszulki, czapeczki, trampki, torebki.

Lepsze i bardziej trwałe efekty uzyskuje się po przez zastosowanie impregnatu do tkanin w spray’u (o tym w filmie wyżej) przed i po naniesieniu rysunku. Wykonaną grafikę zaprasuj żelazkiem w niskiej temperaturze przez dodatkową tkaninę. Przy wykonywaniu grafik na koszulkach zaleca się użycie kartonowego podkładu.


*Artykuły tekstylne zaleca się prać ręcznie. Trwałość i jakość wykonanych rysunków zależy od materiału.


Skoro jesteśmy przy ubraniach i rzeczach codziennego użytku, nie możemy zapomnieć o tworzywach sztucznych. Na filmiku wrzucamy Wam kilka inspiracji.

Na zdjęciach gotowy efekt różnych zabaw z markerami Sharpie.


Kolejne nasze ubarwianie naszego życia wykorzystaliśmy w domu, kolorując niemalże wszystko, co nam wpadło w ręce: ulubione kubki, talerzyki, doniczki...

Malowanie po szkle i porcelanie

Kreatywne markery permanentne Sharpie mogą być wykorzystywane także do pisania po porcelanie*.

Lepsze i bardziej trwałe efekty uzyskuje się na powierzchniach mniej szkliwionych o porowatej strukturze. Przed rozpoczęciem prac bardzo ważnym elementem jest odtłuszczenie powierzchni. Trwałość grafiki można zwiększyć przez wypalenie kubka w piekarniku w temp. 180-200 stopni Celsjusza przez okres około 15-30 minut. Jeżeli jest taka potrzeba grafikę należy nanieść jeszcze raz i jeszcze raz wypalić kubek w piekarniku. Dla dodatkowej trwałości powierzchnię z grafiką można polakierować lakierem bezbarwnym w sprayu.


*Podczas intensywnego mycia ręcznego, a także w zmywarce obraz może ulec blednięciu lub ścieraniu. Trwałość oraz intensywność barw zależy od materiału i od koloru markera.


 

Malowanie po drewnie

To kolejne etapy naszej zabawy, do której wykorzystaliśmy kreatywne markery permanentne Sharpie, które także nadają się do ozdabiania powierzchni drewnianych i drewnopodobnych.
W celu poprawy jakości grafiki zaleca się pokrycie ich lakierem bezbarwnym w sprayu przed i po wykonaniu rysunku. A co możemy pokolorować?

- deskę 

- gitarę

Co jeszcze i jakie inne triki można z nimi zrobić - o tym w naszym filmie:


Skoro nasze wnętrze już trochę zmieniliśmy - czas wyjść na dwór. To tutaj także czeka na nas mnóstwo fajnych rzeczy do pokolorowania. Pierwsze z nich to chociażby kamienie. Zobaczcie, co można z nimi zrobić :)

To także inspiracja dla tych, co podróżują i nigdy nie wiedzą, co przywieźć najbliższym. Polecamy oryginalne prezenty za 0 zł :) Trochę kamieni z plaży, fajny wzór związany z miejscem pobytu, markery Sharpie i prezent gotowy.

 

 

Czyż to nie jest piękne?

Wybrane ogłoszenia

Idealna do czyszczenia sprzętu komputerowego.
Hurtownia LUKA poszukuje pracownika.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Nowa na polskim rynku oferta zakreślaczy.
Najszersza na rynku oferta torebek jednokolorowych ...
Lustereczko powiedz przecie....
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Kredki Alpino przetestowane - są świetne!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • W styczniu ma ruszyć druga tarcza finansowa.

    Przedstawione założenia tarczy finansowej 2.0 zakładają, że tym razem wsparcie trafi do przedsiębiorców z 38 branż, które najbardziej ucierpiały na skutek pandemii. PFR przeznaczy na pomoc dla mikro-, małych i średnich firm 10 mld zł. Przewiduje również możliwość umorzenia 100 proc. subwencji dla MŚP z pierwszej tarczy. Pomoc uzyskają również duże przedsiębiorstwa. Od początku pandemii w ramach tarczy finansowej do firm trafiło ponad 60 mld zł. Teraz PFR skontroluje wybranych beneficjentów dotacji.

    Więcej…  
  • Akcesoria plastyczne niezbędne w szkole

    Lekcje plastyki w szkole rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zachęcają do kreatywnego myślenia, wpływają na zdolności manualne, a przede wszystkim dostarczają mnóstwa satysfakcji i radości. Aby jednak dzieciaki mogły w pełni rozwinąć swoje umiejętności i talent, potrzebują odpowiednich akcesoriów. W tym wpisie podpowiadamy, co powinno znajdować się w „plastycznej wyprawce” każdego ucznia.

    Więcej…