Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Einstein powiedział niegdyś, że kreatywność to zabawa inteligencji. A jak rozwijać ją u najmłodszych? 

Na przykład wznosząc wspólne budowle z klocków. Uniwersalne, ponadczasowe klocki choć należą do tych najprostszych zabawek, dzieci je uwielbiają. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom dają ogromny wachlarz możliwości i są nieustającym źródłem inspiracji w zabawie. 

Klocki wpływają na rozwój nie tylko wyobraźni dziecka, ale również zdolności manualnych, twórczego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Warto aby rodzice włączali się do zabawy. Badania potwierdzają, że dzieci znacznie lepiej i dłużej koncentrują się na zabawie i odkrywaniu nowych właściwości przedmiotów, gdy ich towarzyszami są dorośli. Dzięki nim, dzieci stają się bardziej dociekliwe, skupione i twórcze. 

Jeśli zatem chcemy mieć mądre dzieci budujmy razem z nimi!

Za co lubimy klocki?

Zabawa klockami ćwiczy emocje, stymuluje wyobraźnię, rozwija logiczne i przestrzenne myślenie dziecka, jest dobrym ćwiczeniem na koncentrację uwagi, zwłaszcza jeśli w domu mamy małego ?nerwusa?. Chwytając i układając klocki, maluch rozwija umiejętności manulne, ćwiczy sprawność rączek, precyzję chwytu.

Dziecko w zabawie z klockami ma możliwość poeksperymentowania ze stworzonymi przez siebie konstrukcjami, które mogą być doskonałym punktem wyjścia do dalszych zabaw. Poprzez tworzenie początkowo prostych z czasem coraz bardziej złożonych budowli dziecko stara się w zabawie odwzorowywać poznany świat. Tworząc budowle według własnego pomysłu pobudza swoją kreatywność.

Dlaczego warto bawić się razem z dzieckiem?

Badania pokazują, że wrodzone zdolności intelektualne dziecko jest w stanie wykorzystać tylko wtedy, kiedy nauczy się umiejętnie kierować emocjami. Te może rozwijać podczas zabawy z rodzicem. Ważne aby rodzic nie pouczał i nie krytykował tego co ono robi. Pozwólmy w zabawie przewodzić dziecku. Psychologie radzą: Chwal dziecko: "podoba mi się twoja budowla", "lubię patrzeć, jak wymyślasz coś nowego". Pomagaj dziecku zrozumieć różnicę w twoich reakcjach na jego dobre i złe zachowania. Kiedy w złości rzuca klockami, "bo dach się zawalił", nie patrz w jego stronę, nie uśmiechaj się, ignoruj, nie krzycz. Zauważaj 

i wzmacniaj każde pozytywne zachowanie: "wspaniale! Udało ci się jeszcze raz ustawić dach, nie poddałeś się, brawo!" Dzięki takim pozytywnym reakcjom rodzic wzmacnia wiarę dziecka we własne możliwości i zachęca je do podejmowania kolejnych wyzwań.

Bezpieczna zabawa

Zabawa klockami jest wspaniałą rozrywką, która może trwać godzinami pod warunkiem, że jest bezpieczna. Dlatego warto zwrócić uwagę na wybór klocków. Te dobrej jakości, starannie wykonane, wytrzymałe będą służyć dzieciom przez lata. Polski producent zabawek ? Wader zachęca rodziców, jeśli chcemy mieć pewność, że zabawka jest bezpieczna i odpowiednia dla dziecka ? sprawdzajmy produkt przed zakupem, czytajmy etykiety. Na opakowaniu powinny być umieszczone certyfikaty zgodne z normami UE oraz informacja, dla dziecka w jakim wieku przeznaczona jest zabawka. 

 

Wybrane ogłoszenia

Poszukiwani pracownicy
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Fluo marki Main Paper
Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...
Nowy wymiar biurowej elegancji!
Idealne dla domowych artystów.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Przepiękne plecaki - 2 propozycje.
Genialna książka dla dziewczynek.
Piórnik z kolekcji Coca-Cola do zadań specjalnych ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Największy błąd w obsłudze karteczek samoprzylepnych!

    Karteczki samoprzylepne to bardzo popularne rozwiązanie na zapisanie krótkich informacji, takich jak numer telefonu rozmówcy lub też data z godziną spotkania. Bloczki papierowe sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu. Jednak czasem, gdy trafimy na gorszy model mają też brzydki zwyczaj odklejania się wtedy, kiedy nie powinny. Można jednak temu łatwo zaradzić...

    Więcej…  
  • Wykalkuluj to dobrze!

    Kto z Was używa na co dzień kalkulatora? My bardzo często spotykamy takie osoby. Jeżeli liczenie "zysków i strat" to Twoja domena, to elektroniczne urządzenie liczące zapewne jest Ci niezbędne do pracy. 

    Więcej…