Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zima w końcu nadeszła. Jeśli nie spędzasz jej w górach, a weekendy w Twoim mieście są naprawdę nudne - zostań w domu i spędź go z rodziną. A jak? Zobacz.  

Wszyscy od czasu do czasu borykamy się z brakiem pomysłów na nudę. Aby zająć najmłodszych z rodziny czasem trzeba się mocno zaangażować.

Oczywiście najprościej byłoby włączyć telewizor lub dać dziecku smartfona, jednak my jesteśmy zwolennikami bardziej kreatywnych zajęć. Na naszych stronach znajdziecie mnóstwo pomysłów na gry i zabawy w pomieszczeniach.

Czasami jednak dobrze jest też wrócić do podstaw. Kolorowanie i rysowanie to dwie z najwcześniejszych i najprostszych czynności, jakie wykonujemy, ale są również niezwykle korzystne. W rzeczywistości kolorowanki dla dzieci, a nawet dorosłych są i będą w modzie. Zapewniają one bowiem zabawne i niedrogie sposoby na relaks. Dzieci mogą czerpać te same korzyści co dorośli, a nawet mają ich więcej.


KOLOROWANKI ROZWIJAJĄ

 

 

Kolorowanie i rysowanie pomagają dzieciom poprawić umiejętności motoryczne. Trenują także mózg w skupieniu. Dla rodziców i nauczycieli te niedrogie zajęcia wymagają ograniczonego przygotowania i dobrze nadają się do podróży (szczególnie istotne w przypadku zbliżających się przerw zimowych). Materiały są łatwo dostępne w większości sklepów detalicznych, dyskontów lub w Internecie. Zaawansowani technicznie rodzice mogą znaleźć coraz więcej aplikacji do kolorowania i rysowania dostępnych także na urządzeniach mobilnych.

Dla tych, którzy szukają zabawnych i sprytnych sposobów na włączenie elementów edukacyjnych, kolorowanie i rysowanie idealnie się do tego nadają. W przypadku młodszych dzieci kolorowanie może przybrać formę kolorowanek w formie książek i stron, pasujących do ich zainteresowań i umiejętności. Dla przykładu firm AVANTI oferuje szereg tematycznych produktów:

 • kosmos
 • dinozaury
 • literkowy świat
 • łąkę
 • owoce i warzywa
 • pojazdy
 • potworki
 • słodycze
 • świat księżniczki
 • świat mody
 • świat zabawek
 • morskie głębiny
 • zoo
 • wesołe stworki
 • zwierzęta małe i duże

           


W miarę wprowadzania kolorowania i rysowania w dowolnych formach dzieci rozwijają swoją kreatywność. W obu przypadkach naukę można wprowadzić w zależności od wieku i zdolności dziecka. Na przykład dzieci mogą „Policz liczbę pociągów na stronie” lub „Nazwij wszystkie zwierzęta na obrazku”. Możesz skupić się na nauce liczb, kolorów, geografii, historii, a nawet pisowni. Podobnie rodzice mogą poprosić dzieci o narysowanie sceny z ich ulubionej książki. Starsze tematy można wprowadzać za pomocą rysowania, gdy dzieci dorastają, potencjalnie nawet dotykając zainteresowań projektowaniem, grafiką lub architekturą.

Kolorowanie i rysowanie to szybkie rozwiązania, które możesz zdjąć z półki na te zimne i mokre dni, kiedy rodzina zostaje w domu. Określ, co najlepiej sprawdza się w Twojej rodzinie i pamiętaj, że kolorowanie i rysowanie zapewnia wiele korzyści dla rozwoju fizycznego i umysłowego, nie tylko dla zabawy!

 

Wybrane ogłoszenia

Nowość w ofercie Rafcom.
Hurtownia LUKA poszukuje pracownika.
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Nowa oferta marki JOVI.
Zestaw produktów ECO.
Cienkopis do szkiców, pisania i kreślenia
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Jesienne nowości od Activejet

  Jeśli nadejście jesieni obudziło w Was chęć zmiany aranżacji Waszych domów i mieszkań – mamy dobrą wiadomość. Marka Activejet wprowadziła do swoich kolekcji lamp wiszących, kinkietów i lampek biurowych wyjątkowe nowości, wśród których każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Bo od czego zaczynać domowe rewolucje, jeśli nie od zmiany oświetlenia?

  Więcej…  
 • Aktualna sytuacja na rynku paliw

  W związku z gwałtownie rosnącymi cenami oraz napływającymi skargami Prezes UOKiK wnikliwie przeanalizował sytuację na rynku paliw. Badanie wykazało, że wzrost cen paliw w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, ma fundamenty rynkowe – brak jest podstaw do stwierdzenia, iż może on wynikać z niedozwolonych praktyk przedsiębiorców.

  Więcej…