Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jesienią 2023 roku na rynku pojawiła się nowa gra planszowa Matka Ziemia. To edukacyjna gra quizowa, która w przystępny sposób uczy o stanie naszego środowiska i sposobach jego ochrony.

Gra jest oparta na współpracy, co symbolizuje to, że ochrona środowiska wymaga wspólnego wysiłku. Gracze wspólnie odpowiadają na pytania dotyczące zmian klimatu, zanieczyszczenia powietrza i wody, czy utraty bioróżnorodności.

Czy wiesz, czym jest zrównoważona konsumpcja i jak zmniejszyć obciążenie dla Ziemi? A czy chciałbyś dowiedzieć się, jak pomagać zagrożonym zwierzętom i zapobiegać utracie bioróżnorodności? Zasoby Matki Ziemi są obfite, ale ograniczone. Nadszedł czas, abyśmy okazali wdzięczność i zadbali o nasze środowisko.

Celem tej edukacyjnej gry z ciekawostkami jest zwiększenie świadomości i dostarczenie praktycznych wskazówek dotyczących zrównoważonych wyborów i życia w harmonii z naturą i królestwem zwierząt. Gra podchodzi do tego trudnego i skomplikowanego tematu z pozytywnym nastawieniem, zachęcając i inspirując graczy. Oferując rozmaite ciekawostki, gra pomaga nam również zrozumieć czynniki związane z podejmowaniem decyzji dotyczących kwestii środowiskowych – spraw, na które jako jednostki możemy mieć ograniczony wpływ.

Gra jest zalecana dla osób w wieku od 8 lat. Jest odpowiednia zarówno dla osób świadomych ekologicznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się więcej na ten temat.

Kategorie pytań w grze:

 • Umowy i przepisy dotyczące ochrony środowiska
 • Recykling i zrównoważona konsumpcja
 • Zagrożone gatunki i utrata bioróżnorodności
 • Nauka i umiejętności związane z ochroną środowiska

Matka Ziemia to nie tylko gra edukacyjna, ale także gra oparta na kooperacji – musimy współpracować tak jak w rzeczywistości, w kwestii ratowania naszej planety!

Gdy gra się rozpoczyna, Matka Ziemia daje każdemu graczowi zadania, które mają wykonać podczas gry, udzielając prawidłowej odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru – oczywiście wspólnie. Prawidłowe odpowiedzi przybliżają graczy do wspólnego celu, podczas gdy błędne odpowiedzi sprawiają, że wykonanie zadań jest trudniejsze niż wcześniej. Specjalne Karty Uszkodzeń sprawiają, że gra staje się bardziej strategicznym doświadczeniem.

W Matce Ziemi gracze wygrywają razem, gdy ukończą wszystkie swoje zadania. Gracze przegrywają również razem, jeśli otrzymają zbyt wiele iszkodzeń lub jeśli wykonanie zadań stanie się dla nich niemożliwe.

Gra zawiera piękną obrotową planszę i 300 kart z ilustracjami związanymi z tematyką ochrony środowiska.

Ocena gry Matka Ziemia

Gra Matka Ziemia to propozycja dla osób w wieku od 8 lat, które chcą się dowiedzieć więcej o ochronie środowiska. Jest to gra kooperacyjna, w której gracze wspólnie pracują nad ratowaniem naszej planety.

Zalety

 • Gra jest edukacyjna i pomaga zwiększyć świadomość ekologiczną. Pytania wielokrotnego wyboru dotyczą różnych aspektów ochrony środowiska, takich jak umowy i przepisy dotyczące ochrony środowiska, recykling i zrównoważona konsumpcja, zagrożone gatunki i utrata bioróżnorodności, oraz nauka i umiejętności związane z ochroną środowiska.
 • Gra jest oparta na współpracy, co uczy graczy pracy zespołowej. Gracze muszą wspólnie podejmować decyzje i działać, aby osiągnąć wspólny cel.
 • Gra jest pięknie wykonana i zawiera ciekawe ilustracje. Plansza do gry jest obrotowa, co dodaje grze dynamiki.

Wady

 • Gra może być zbyt trudna dla młodszych graczy. Pytania są na różnym poziomie trudności, ale niektóre z nich mogą być zbyt trudne dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ekologią.
 • Niektóre pytania mogą być zbyt ogólne lub niejasne. Mogą być trudne do zrozumienia, nawet dla dorosłych graczy.

Podsumowanie

Granie w Matkę Ziemię jest korzystne dla środowiska, ponieważ zwiększanie świadomości ekologicznej to potężna szansa na zmianę naszych postaw i wyborów w kierunku bardziej zrównoważonych sposobów postępowania.

Ziemia dała nam dobre życie przez długi czas; teraz nadeszła nasza kolej, aby okazać naszą wdzięczność i zadbać o nią. Zacznijmy więc podejmować wyzwania środowiskowe i kroczmy w kierunku budowania bardziej zrównoważonej przyszłości. – W Tactic jesteśmy w to bardzo zaangażowani.

Zróbmy pierwszy krok, grając razem w quiz Matka Ziemia!

 

Wybrane ogłoszenia

Genialna książka dla dziewczynek.
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Piórnik z kolekcji Coca-Cola do zadań specjalnych ...
Dla chłopca i dziewczynki.
Dla chłopca i dziewczynki
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Poszukiwany handlowiec!
Z naklejkami Kredki dwustronnne
Przepiękne plecaki - 2 propozycje.
Idealne dla domowych artystów.
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Tablice suchościeralne magnetyczne

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Zamiast zabawek podaruj dziecku swoją uwagę ? czy poświęcamy jej wystarczająco dużo?

  Nic tak nie cieszy dzieci jak wspólna zabawa z rodzicami. Jako rodzice, odpowiedzmy sobie jednak na pytanie: ile razy zdarzyło się, że nasza pociecha domagała się naszej uwagi, ale byliśmy zbyt zajęci pozornie ważniejszymi obowiązkami? W dobie chronicznego braku czasu, warto pamiętać, że wspólne chwile spędzone z dzieckiem, to najpiękniejszy prezent, jaki możemy mu podarować. Czy współcześni rodzice mają czas dla swoich dzieci?

  Więcej…  
 • MONSTERowe szaleństwo

  To nie są zwykłe długopisy. Nawet nie wiemy, czy w ogóle nazwa "długopis" do nich pasuje. Wiemy jednak jedno - gdy je zobaczyliśmy - musieliśmy je mieć!!!

  Więcej…