Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jesienią 2023 roku na rynku pojawiła się nowa gra planszowa Matka Ziemia. To edukacyjna gra quizowa, która w przystępny sposób uczy o stanie naszego środowiska i sposobach jego ochrony.

Gra jest oparta na współpracy, co symbolizuje to, że ochrona środowiska wymaga wspólnego wysiłku. Gracze wspólnie odpowiadają na pytania dotyczące zmian klimatu, zanieczyszczenia powietrza i wody, czy utraty bioróżnorodności.

Czy wiesz, czym jest zrównoważona konsumpcja i jak zmniejszyć obciążenie dla Ziemi? A czy chciałbyś dowiedzieć się, jak pomagać zagrożonym zwierzętom i zapobiegać utracie bioróżnorodności? Zasoby Matki Ziemi są obfite, ale ograniczone. Nadszedł czas, abyśmy okazali wdzięczność i zadbali o nasze środowisko.

Celem tej edukacyjnej gry z ciekawostkami jest zwiększenie świadomości i dostarczenie praktycznych wskazówek dotyczących zrównoważonych wyborów i życia w harmonii z naturą i królestwem zwierząt. Gra podchodzi do tego trudnego i skomplikowanego tematu z pozytywnym nastawieniem, zachęcając i inspirując graczy. Oferując rozmaite ciekawostki, gra pomaga nam również zrozumieć czynniki związane z podejmowaniem decyzji dotyczących kwestii środowiskowych – spraw, na które jako jednostki możemy mieć ograniczony wpływ.

Gra jest zalecana dla osób w wieku od 8 lat. Jest odpowiednia zarówno dla osób świadomych ekologicznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się więcej na ten temat.

Kategorie pytań w grze:

 • Umowy i przepisy dotyczące ochrony środowiska
 • Recykling i zrównoważona konsumpcja
 • Zagrożone gatunki i utrata bioróżnorodności
 • Nauka i umiejętności związane z ochroną środowiska

Matka Ziemia to nie tylko gra edukacyjna, ale także gra oparta na kooperacji – musimy współpracować tak jak w rzeczywistości, w kwestii ratowania naszej planety!

Gdy gra się rozpoczyna, Matka Ziemia daje każdemu graczowi zadania, które mają wykonać podczas gry, udzielając prawidłowej odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru – oczywiście wspólnie. Prawidłowe odpowiedzi przybliżają graczy do wspólnego celu, podczas gdy błędne odpowiedzi sprawiają, że wykonanie zadań jest trudniejsze niż wcześniej. Specjalne Karty Uszkodzeń sprawiają, że gra staje się bardziej strategicznym doświadczeniem.

W Matce Ziemi gracze wygrywają razem, gdy ukończą wszystkie swoje zadania. Gracze przegrywają również razem, jeśli otrzymają zbyt wiele iszkodzeń lub jeśli wykonanie zadań stanie się dla nich niemożliwe.

Gra zawiera piękną obrotową planszę i 300 kart z ilustracjami związanymi z tematyką ochrony środowiska.

Ocena gry Matka Ziemia

Gra Matka Ziemia to propozycja dla osób w wieku od 8 lat, które chcą się dowiedzieć więcej o ochronie środowiska. Jest to gra kooperacyjna, w której gracze wspólnie pracują nad ratowaniem naszej planety.

Zalety

 • Gra jest edukacyjna i pomaga zwiększyć świadomość ekologiczną. Pytania wielokrotnego wyboru dotyczą różnych aspektów ochrony środowiska, takich jak umowy i przepisy dotyczące ochrony środowiska, recykling i zrównoważona konsumpcja, zagrożone gatunki i utrata bioróżnorodności, oraz nauka i umiejętności związane z ochroną środowiska.
 • Gra jest oparta na współpracy, co uczy graczy pracy zespołowej. Gracze muszą wspólnie podejmować decyzje i działać, aby osiągnąć wspólny cel.
 • Gra jest pięknie wykonana i zawiera ciekawe ilustracje. Plansza do gry jest obrotowa, co dodaje grze dynamiki.

Wady

 • Gra może być zbyt trudna dla młodszych graczy. Pytania są na różnym poziomie trudności, ale niektóre z nich mogą być zbyt trudne dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ekologią.
 • Niektóre pytania mogą być zbyt ogólne lub niejasne. Mogą być trudne do zrozumienia, nawet dla dorosłych graczy.

Podsumowanie

Granie w Matkę Ziemię jest korzystne dla środowiska, ponieważ zwiększanie świadomości ekologicznej to potężna szansa na zmianę naszych postaw i wyborów w kierunku bardziej zrównoważonych sposobów postępowania.

Ziemia dała nam dobre życie przez długi czas; teraz nadeszła nasza kolej, aby okazać naszą wdzięczność i zadbać o nią. Zacznijmy więc podejmować wyzwania środowiskowe i kroczmy w kierunku budowania bardziej zrównoważonej przyszłości. – W Tactic jesteśmy w to bardzo zaangażowani.

Zróbmy pierwszy krok, grając razem w quiz Matka Ziemia!

 

Wybrane ogłoszenia

Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Idealny dla każdego
Fluo marki Main Paper
Dla chłopca i dziewczynki.
Poręczny notatnik do torebki.
Połączenie elegancji z trendami
Idealne dla domowych artystów.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Nowy wymiar biurowej elegancji!
Nowość w ofercie Rafcom.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Prezesi polskich firm dużo tracą przez brak aktywności w social mediach.

  Choć obecność firm w mediach społecznościowych jest dziś warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu, to badania pokazują, że w Polsce prezesi największych spółek nie palą się do takiej aktywności. Jeszcze do niedawna zaledwie 5 proc., czyli raptem co 20. prezes dużej firmy z GPW, miał aktywny profil na Twitterze. Tymczasem obecność w social mediach zdecydowanie wpływa na sprzedaż i wyniki biznesowe firmy, pozwala budować lojalność i zaangażowanie oraz wzmacnia wiarygodny wizerunek. Już sama obecność w tym kanale generuje wśród konsumentów poczucie, że mają do czynienia z firmą, za którą kryje się nie tylko logo, ale również ludzie.

  Więcej…  
 • Sieć - zagrożeniem dla dziecka czy rodzica?

  Dzieci o wiele lepiej oceniają swoją znajomość Internetu i komputerów, niż dorośli. 2/3 z nich przyznaje, że zdarza im się pomagać rodzicom w obsłudze komputera lub urządzenia mobilnego. Aż 80% rodziców nie zainstalowało na urządzeniu mobilnym swojego dziecka oprogramowania chroniącego przed zagrożeniami. To znak, że większość rodziców może nie mieć wystarczającej świadomości o pułapkach w sieci. Jak chronić dzieci przed wirtualnymi zagrożeniami?

  Więcej…