Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Mocny klej do wielu zastosowań.

Polecamy

Wysokiej jakości kredki w promocyjnej cenie.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W 2019 roku możemy liczyć nawet na siedem długich weekendów. Jak zaplanować urlop, by optymalnie skorzystać z tego czasu? Podpowiadamy! Specjaliści radzą, by urlop trwał minimum trzy tygodnie – wówczas mamy czas na prawdziwą regenerację organizmu.

Rzeczywistość wygląda inaczej, zwykle nie mamy tyle dni urlopowych, które są wykorzystywane w ciągu roku na sprawy bieżące. Jeśli jednak uwzględnimy urlop przy okazji długich weekendów, możemy, biorąc mniej dni urlopu, wypoczywać dłużej.

Kiedy najlepiej wziąć urlop? 

W 2019 roku będziemy mogli skorzystać ze 114 dni wolnych. Warto połączyć je z urlopem i tym samym wydłużyć odpoczynek. Nie zawsze będzie to korzystne, bo chociażby Święto Trzech Króli wypada w niedzielę, a więc ten termin nie zachęca do wzięcia dodatkowego urlopu. Jednak później, w ciągu roku, mamy kilka ciekawych okazji do wykorzystania.

Plan dni wolnych w roku 2019 wygląda bowiem następująco:

 1 stycznia (wtorek) – Nowy Rok

 6 stycznia (niedziela) – Święto Trzech Króli

 21 kwietnia (niedziela) – Niedziela Wielkanocna

 22 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny

 1 maja (środa) – Święto Pracy

 3 maja (piątek) – Święto Konstytucji 3 maja

 9 czerwca (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego

 20 czerwca (czwartek) – Boże Ciało

 15 sierpnia (czwartek) – Święto Wojska Polskiego

 1 listopada (piątek) – Wszystkich Świętych

 11 listopada (poniedziałek) – Święto Niepodległości

 25 i 26 grudnia (środa i czwartek) – Boże Narodzenie

Jak się przygotować do długiego urlopu? 

Przede wszystkim warto wcześniej zaplanować plan urlopów w danym roku, z uwzględnieniem stanowiska pracownika, ale i dobra firmy. Trzeba mieć na uwadze fakt racjonalnego gospodarowania dniami wolnymi, tzn. należy weryfikować plany urlopowe w związku ze zmniejszoną lub zwiększoną liczbą zamówień. Pracodawcy powinni także pamiętać o tym, aby tak planować zadania, aby te nie były skumulowane w niekorzystnym okresie. Warto odpowiednio rozlokować zadania w czasie, biorąc pod uwagę kalendarz świąt. Co szczególnie istotne, ważna jest też szczera rozmowa z pracownikiem na temat możliwości jego zastępstwa i absencji w pracy. Dobrze mieć też na uwadze, że są pracownicy, którzy chętnie przychodzą do pracy właśnie w… długi weekend. Albowiem są firmy, w których, w tym właśnie okresie panuje spokój i podwładny – specjalista ma czas na pracę koncepcyjną, wymagającą sporego wysiłku umysłowego. Więcej praktycznych artykułów i najnowszych wiadomości z rynku pracy można znaleźć w serwisie internetowym Zielonej Linii, na profilu na Facebooku oraz kanale YouTube.

Wybrane ogłoszenia

Nowe wkłady atramentowe.
Elegancji produkt do pracy oraz jako gadżet z logo ...
Nowe długopisy ścieralne Flexi Abra.
Szeroka oferta różnej wielkości toreb z dużym dnem ...
Wzorzyste taśmy tesapack® to wysokiej jakości taś ...
Firma RAFCOM poszukuje pracownika.
Cutter marki SMART by Leviatan.
Poszukiwany pracownik do pracy: Częstochowa, Gdańs ...
Nowy produkt w ofercie KMP PrintTechnik Polska.
Nowy produkt Flexi Abra - ścieralny.
Koperty A5 w 7 żywych kolorach.
Latarka do damskiej torebki.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • „Wiosną nagrody rosną”

    Z początkiem kwietnia, aż do ostatniego dnia tego miesiąca trwa wiosenna promocja Asarto. Każdy klient, który zrobi obrót zakupowy na określoną kwotę, otrzyma za symboliczną złotówkę wyjątkową nagrodę. Jaką? O tym w regulaminie.

    Więcej…  
  • Videoreportaż z Konferencji Biuro Plus

    To było zupełnie inne spotkanie. Podczas 2 dni konferencji organizowanej przez sieć Biuro Plus główne skupienie koncentrowało się na szkoleniach oraz prezentacjach produktowych. Nie były to jednak typowe targi.

    Więcej…