Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Nowa odsłona serii Flexi Abra od Penmate.

Polecamy

Nowy produkt w ofercie.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniach 1 – 3 sierpnia 2016 roku po raz kolejny audytorzy z jednostki certyfikacyjnej Bureau Veritas Certification potwierdzili, przeprowadzając audyt Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem wg normy ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004 w obszarze: projektowania, produkcji, testowania i dystrybucji materiałów eksploatacyjnych do nowoczesnej techniki biurowej, że wdrożony i doskonalony system zapewnia przedsiębiorstwu Lambda Sp. z o.o. z Wrocławia realizowanie usług na stałym, wysokim i oczekiwanym przez klienta poziomie.

ISO 9001

System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001 jest skoncentrowany na planowaniu i zarządzaniu Organizacją, uwzględniając przy tym wszystkie czynniki (zewnętrzne i wewnętrzne), które mogą mieć wpływ na realizację celów Organizacji.

Organizacja planując System Zarządzania Jakością staje przed zadaniem dokładanego przeanalizowania wszystkich możliwych zagrożeń, które mogą wystąpić podczas ich działalności oraz zaprojektowania sposobu działań, które w sposób skuteczny wyeliminują lub zminimalizują efekty niepożądanych sytuacji. Taki sposób analizy przyczyni się do efektywnego zarządzania Organizacją i pozwoli na sprawną kontrolę nad problematycznymi zdarzeniami.

Norma składa się z 10 rozdziałów, z czego pierwsze trzy są wprowadzeniem do treści normy, natomiast kolejne siedem omawia wymagania Systemu Zarządzania Jakością. Struktura normy wygląda następująco:

 1. zakres normy,
 2. powołania normatywne,
 3. terminy i definicje,
 4. kontekst organizacji,
 5. przywództwo,
 6. planowanie,
 7. wspomaganie,
 8. operacje,
 9. ocena rezultatów,
 10. doskonalenie.

Po spełnieniu wszystkich wymagań zawartych w normie ISO 9001, Organizacja może ubiegać się o przeprowadzenie audytu certyfikującego, którego pozytywnym efektem jest wydanie certyfikatu ISO 9001:2015.

Posiadanie w Organizacji certyfikatu ISO 9001 i funkcjonowanie zgodnie z wymaganiami tej normy, to dla Organizacji duży atut. Daje to, nie tylko gwarancję wysokiej jakości towarów i usług, ale również wskazuje na prestiż marki w oczach klientów, którzy cenią sobie wiarygodność Organizacji i jej zobowiązanie do ciągłego doskonalenia.


ISO 14001

Z kolei ISO 14001 to uznana na całym świecie norma, która określa zasady wdrażania efektywnego systemu zarządzania środowiskowego. Na całym świecie organizacje, które deklarują swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i podchodzą do tego poważnie, wdrażają i certyfikują swój system zarządzania środowiskiem na zgodność z normą ISO 14001. Historycznie norma ISO 14001 powstała w 1996 r. z wcześniejszej normy brytyjskiej BS 7750:1994. Trend globalny tworzenia normy systemu zarządzania środowiskowego, rozpoczął się od niepokoju wyrażonego podczas konferencji w Rio de Janeiro w 1992 dotyczącego stanu środowiska. Zapoczątkowała ona różne działania, mające na celu zapobieżenie klęsce środowiskowej. Jedną z tych inicjatyw, było właśnie opracowanie normy dotyczącej systemu zarządzania środowiskowego.

Normy dotyczące systemów zarządzania środowiskowego składają się z:

 • ISO 14001:2004 Systemy Zarządzania Środowiskowego - Wymagania i wytyczne stosowania,
 • ISO 14004:2004 Systemy Zarządzania Środowiskowego - Ogólne wytyczne dotyczące zasad, systemów i technik wspomagających.

Norma ISO 14001:2004 określa ogólne mechanizmy do zarządzania środowiskowego, ale tym samym nie narzuca szczegółowych kryteriów efektów działalności środowiskowej i ma za zastosowanie, w każdej organizacji niezależnie od wielkości lub rodzaju działalności.

Jak widać otrzymanie obu certyfikatów stawia firmę Lambda w pozycji firmy rzetelnej, dbającej o środowisko oraz jakość produkcji. Tym samym sprawdziła się dotychczasowa opinia, że jest ona „Gwarantem dobrej jakości polskiego produktu"

Wybrane ogłoszenia

Szeroka i kolorowa oferta plecaków firmy HAMELIN.
STABILO – colorful and powerful is looking for Mar ...
Nowa oferta tonerów do drukarek marki Canon, Kyoce ...
Uniwersalne chusteczki do czyszczenia w opakowaniu ...
Kolejny hit wśród długopisów wymazywalnych.
Plecak smart na laptop shellPlecak smart na laptop shell
HityCena z VAT - 400,49 PLN
Najnowszy produkt w ofercie Leviatana.
Przepiękna seria artykułów szkolnych.
Mocny klej do wielu zastosowań.
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • To wielkie wydarzenie w historii naszej firmy...

  Od premiery wprowadzenia produktów marki Uni-Max na rynek polski minęły już ponad 2 miesiące. To był bardzo intensywny czas dla firmy Panta Plast, która jest ich wyłącznym dystrybutorem. Chcąc kontynuować swój sukces oraz wychodząc naprzeciw potrzebom rynku już 25 listopada w hotelu Kolumna Park odbędzie się oficjalne prezentacja pełnej oferty asortymentowej dostępnej na naszym rynku.

  Więcej…  
 • Znamy najciekawsze prezenty roku...

  21 maja w centrum targowo-konferencyjnym w Warszawie przy ulicy Marsa odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla produktów idealnych na prezent. W trzech kategoriach nagrodziliśmy sześć firm. W tym roku wręczyliśmy także wyróżnienie specjalne.

  Więcej…