Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Kolejna 'gwiazda' w ofercie firmy SADPEX.

Polecamy

Kredki Colorpeps Monster trójkątne 24 kol MAPED

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

O świętach Wielkanocnych w tym roku możemy w zasadzie tylko pomarzyć, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować w gronie najbliższych. Nieodłącznym elementem każdych świąt jest wspaniała atmosfera, którą tworzymy między innymi dzięki różnym dekoracjom. W tym roku nie możemy poszaleć na zakupach, ale za to mamy dużo wolnego czasu, który możemy spędzić na zabawach artystycznych. A przecież nie od dziś wiadomo, że to, co stworzone własnymi rękami cieszy najbardziej.

Właścicielka bloga https://mama-filipka.blogspot.com/ razem ze swoimi synami stworzyła Wielkanocne ozdoby, a w zasadzie tworzyli chłopcy, a Kasia im tylko pomagałam. Zobaczcie, co im z tego wyszło;)


Do stworzenia ozdób wielkanocnych wykorzystaliśmy produkty plastyczne marki Jovi - glinę samoutwardzalną, farby plakatowe oraz kredki do szkła.


Byliśmy szczególnie ciekawi gliny, ponieważ z takim materiałem jeszcze nie mieliśmy okazji pracować. Glina okazała się bardzo przyjemna w dotyku, a lepi się z niej podobnie jak z plasteliny. Najpierw trzeba glinę dobrze rozrobić w palcach, a następnie formować kształty.


Ulepione figurki należy zostawić w suchym miejscu, ponieważ glina po kilkunastu godzinach robi się twarda. Jeśli figurki mają odstające elementy- np. osobno ulepioną głowę- warto połączyć je za pomocą wykałaczki, ponieważ po zaschnięciu gliny elementy mogą odpaść. My w ten sposób połączyliśmy głowę króliczka.

 


 
Lepimy z gliny Jovi

 


Następnego dnia, kiedy figurki zrobiły się całkiem twarde chłopcy zabrali się za malowanie. Bardzo spodobały nam się farby plakatowe Jovi, ponieważ mają bardzo żywe kolory i doskonale nadają się do malowania nie tylko po kartce, ale również po innych powierzchniach, w tym właśnie po glinie.

 

 

 


 
Malowanie figurek z gliny Jovi


Prawda, że figurki wyszły urocze?

Oprócz figurek z gliny chłopcy pobawili się również kredkami do szkła. To jest rewelacja! Dzieci mogą malować po szybach, szklankach, wazonach, a my nie musimy martwić się o czyszczenie ponieważ malunki są bardzo łatwo zmywalne zwykłą mokrą ściereczką lub gąbką (dobrze sprawdzają się również chusteczki nawilżane). Kiedy już upewniłam się, że faktycznie wszystkie rysunki da się zmyć i nie zostają ślady pozwoliłam chłopakom poszaleć. Ozdobili sobie szklanki oraz zrobili piękny wiosenny rysunek na szybie balkonowej. Od razu w pokoju zrobiło się weselej.

 

 

 

 


Nie znałam wcześniej produktów plastycznych marki Jovi i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczona. Farby i kredki mają piękne żywe kolory i są naprawdę świetne jakościowo. Natomiast glina to bardzo ciekawy materiał plastyczny, który sprawił nam dużo frajdy podczas lepienia. Przygotowywanie ozdób wielkanocnych z produktów Jovi było dla nas prawdziwą przyjemnością. 


REKLAMA

Biuro i firma - porównaj ceny

Wybrane ogłoszenia

Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Kredki woskowe do różnych powierzchni
Papierowe zakładki samoprzylepne
Książki do zabawy Moja Magiczna garderoba.
Przyłbica CRESCOPrzyłbica CRESCO
Sprzedam6,50 PLN (brutto)
Produkt wyprodukowany w Polsce.
Idealny prezent dla kolekcjonerów.
Ołówek z Gumką Maped Black Peps Pastel HB
Pastelowa plastelina od JOVI.
Zakreślacz FLUO'PEPS PASTEL.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • 10 sztuczek na tańsze drukowanie

    Drukowanie to poważny punkt w budżecie wielu firm. Także w domu, w którym często potrzebne jest uzyskanie jakichś materiałów w formie papierowej, koszt druku może być stosunkowo wysoki. Warto więc poznać sztuczki, które umożliwiają tańsze drukowanie.

    Więcej…  
  • Tylko 220 z 6 tys. firm wykonało obowiązkowy audyt energetyczny.

    Zaledwie 220 przedsiębiorstw złożyło informację o przeprowadzeniu audytu do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zobowiązanych jest do tego w sumie ponad 6 tys. podmiotów. Na realizację audytu pozostały im tylko trzy miesiące. Za niedopełnienie ustawowego obowiązku grożą im kary finansowe, sięgające nawet 5 proc. rocznych przychodów. Większość przedsiębiorstw nie zdaje sobie sprawy ze zbliżającego się terminu albo traktuje audyt wyłącznie jako konieczny obowiązek administracyjny.

    Więcej…