Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nie dzielę ludzi na mocnych i słabych, na tych, którym się powiodło i tych, którzy przegrali. Dzielę ich na tych, którzy się uczą i tych, którzy tego nie robią” - motto Benjamina Barbera, wybitnego amerykańskiego filozofa, politologa i socjologa jest kwintesencją nowoczesnego podejścia do biznesu. Nieustająca ciekawość świata, nienasycona potrzeba zdobywania nowej wiedzy i umiejętności oraz nastawienie na ciągły rozwój to obecnie kluczowe czynniki sukcesu, które można w sobie wypracować nie tylko za pomocą standardowych i oczywistych narzędzi.

Im większe wyzwania, tym intensywniejszy rozwój

Chcąc osiągnąć sukces w biznesie powinniśmy być przede wszystkim głodni rozumienia i rozwiązywania problemów. Ciekawość świata, zdolność do szybkiego uczenia się – a z drugiej strony oduczania tego, co nam nie służy – oraz wytrwałość i pokora wobec własnych umiejętności cechują największych współczesnych liderów.

 

Ludzie nastawieni na rozwój nie szukają nowych wyzwań. Oni ŻYJĄ w świecie wyzwań, które są dla nich takim samym żywiołem, jak woda, ziemia, czy powietrze. Nic więc dziwnego, że gdy tylko pojawia się taka możliwość stają naprzeciw tym żywiołom, próbując je okiełznać. Samodzielne latanie śmigłowcem, sporty ekstremalne, a nawet podbój kosmosu – to ambicje i marzenia wspólne dla wielu współczesnych liderów. Obecnie są one – a przynajmniej wiele z nich – osiągalne niemal dla każdego.

Nie ma nic przyjemniejszego, niż widok człowieka, który wreszcie jest w stanie zdobyć to, na czym najbardziej mu zależy - zauważa Bartosz Kończalski, CEO Helinat. - Spełniając marzenia o samodzielnym lataniu śmigłowcem, wzmacniamy pewność siebie i zyskujemy uznanie klientów, pracowników i współpracowników. Pokazujemy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Wszystko jest tylko kwestią odwagi.

 

Oglądanie świata z zupełnie nowej perspektywy jest niezwykle wyzwalające. Udział w szkoleniu na licencjonowanego pilota nie tylko rozbudza nową pasję, ale często inspiruje do wprowadzania zmian w życiu zawodowym.

 

Dla dziecka - sprawdź opinie

Sukces karmi sukces

Ludzie przenoszą kontekst swojego sukcesu z jednej dziedziny na kolejną. Rozwijając się w jednym kierunku, automatycznie napędzamy się do podejmowania kolejnych wyzwań. Pasja staje się motorem zmian we wszystkich dziedzinach naszego życia i sprawia, że jesteśmy w stanie dokonywać rzeczy pozornie niemożliwych. Nie ważne, czy inwestujemy swój czas i pieniądze w rozwój kompetencji miękkich, czy twardych umiejętności, potwierdzonych stosowną licencją. To właśnie dzięki nieustającej chęci do nauki i ciągłego rozwoju budujemy swoją wielkość.

 

Będąc miłośnikiem lotnictwa, na wszystko staram się patrzeć z szerokiej perspektywy. – mówi Andrzej Przesmycki, SEO w PM, pilot z licencją PPL(A), szybownik III (trzeciej) klasy oraz instruktor lotnictwa z licencją FI(A). – W lotnictwie rozwój i nauka są kluczowe: od doskonalenia techniki, po znajomość procedur i udział z szkoleniach. Te same zasady stosuję w biznesie. Uważam, że ciągłe doskonalenie to fundamenty sukcesu w każdym obszarze życia.

 

Ludzie nastawieni na rozwój czują się najlepiej, gdy przekraczają własne ograniczenia. Ewentualne porażki w żaden sposób ich nie identyfikują. Są jedynie wyzwaniami, z którymi należy się zmierzyć, poszukać rozwiązania i wyciągnąć naukę na przyszłość. Takie nastawienie sprawia, że ludzie sukcesu odważnie spełniają własne marzenia, nie tylko biznesowe.

 

To, co do tej pory było dostępne tylko dla wybranych, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Loty śmigłowcem to nie tylko pomysł na podziwianie widoków z zupełnie innej perspektywy, ale jeden z najdoskonalszych środków transportu. – podkreśla Bartosz Kończalski, CEO Helinat. – Umiejętność pilotowania śmigłowca daje bowiem nowe możliwości szybkiego przemieszczania się i swobodę planowania podróży, co może się okazać bardzo przydatne w prowadzonym biznesie. – dodaje.

 

Oto kilka innych przykładów, które mogą się wydawać niekonwencjonalne, ale okazują się cenne dla liderów i przedsiębiorców:

 

 • Gry wideo jako szkolenie strategiczne: Zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, planowania i adaptacji wyniesiona z gier wideo może przekładać się na lepsze zarządzanie strategiczne i operacyjne w biznesie.
 • Storytelling: Umiejętność opowiadania historii może być potężnym narzędziem w marketingu, sprzedaży, a nawet przy zbieraniu funduszy. Dobrze opowiedziana historia może przyciągnąć uwagę, wywołać emocje i zbudować silniejszą więź z klientami czy inwestorami.
 • Mindfulness i medytacja: Umiejętność zachowania spokoju i skupienia w stresujących sytuacjach może znacząco poprawić podejmowanie decyzji, kreatywność i zdolność do długoterminowego planowania.
 • Eksperymentowanie kulinarnie: Pasja do gotowania i eksperymentowania w kuchni może rozwijać kreatywność, zdolność adaptacji i otwartość na nowe doświadczenia, co jest cenne w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym.

 

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - porównaj ceny

„Growth mindset” - nastaw się na ciągły rozwój

Ludzie nastawieni na rozwój potrafią wszędzie dostrzec możliwości kształtowania własnego charakteru. Inspirują się sukcesami innych i wykorzystują wszystkie dostępne szanse. Są konsekwentni w swoim działaniu i nie zrażają się początkowymi trudnościami. Wiedzą, że wysiłek, jaki włożą w naukę nowych umiejętności, będzie procentował w kolejnych latach na każdym poziomie jego funkcjonowania. Wierzą w prawo przyciągania i to, że wszystko co wysyłamy światu wraca do nas ze zdwojoną siłą. Koncentrując swoje myśli na własnym rozwoju, przyciągasz zmiany, które rozwijają całą cywilizację.

 

230324 rafcom kawa double bean media1 popr

Wybrane ogłoszenia

Zestaw zakreślaczy MP Poland
Dostępny w 7 kolorach.
Dla dzieci 4+ z 20 aktywnościami.
Fluo marki Main Paper
Połączenie elegancji z trendami
Poszukiwani pracownicy
Przyjaciel na Dobre i Złe Chwile

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Kredki w dłoń, do końca wakacji kolejno odlicz

  Powoli, powolutku czas wakacji dobiega końca. Już niedługo skończy się błogi czas letniego wypoczynku, spędzania całych dni na dworze i zabawie z rówieśnikami. Jego miejsce zajmie ważny rozdział w życiu najmłodszych, czyli przedszkole albo szkoła. Marka Activejet podpowiada co zrobić, aby ten okres przestawienia się na szkolny rytm był dla dziecka jak najprzyjemniejszy.

  Więcej…  
 • Więcej "przestrzeni" w archiwizacji.

  Zszywacz jaki jest każdy widzi. Jednak nie każdy docenia jego zalety - gdy oczywiście takowe ma.

  Więcej…