Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

O, majówka w Polsce! To nie tylko czas grilli, wielu dni wolnego, ale przede wszystkim jeden z bardziej stresujących miesięcy dla niektórych rodziców i uczniów. Matura, bo o niej mowa to synonim maja w Polsce. Czas, kiedy młodzi ludzie z całego kraju przygotowują się do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu.

W 2024 roku matury trwają od 7 do 25 maja 2024 roku. Część pisemna odbędzie się między 7 a 24 maja, natomiast część ustna od 11 do 16 maja oraz od 20 do 25 maja. Ale czy tylko wiedza i ciężka praca są kluczem do sukcesu? O, nie! Zabobony i przesądy również mają swoje miejsce w świecie egzaminacyjnych przygotowań. Pozwólcie mi opowiedzieć Wam o niektórych z nich!

Pierwszy zabobon, który przychodzi mi do głowy, to noszenie szczęśliwych skarpetek podczas egzaminu. Tak, słyszeliście dobrze! Niektórzy studenci wierzą, że noszenie specjalnych skarpetek przynosi im szczęście podczas matury. Może to brzmieć dziwnie, ale czy naprawdę ryzykowalibyście niezaliczenie egzaminu przez brak szczęśliwych skarpetek?

A co powiecie na przesądy dotyczące jedzenia przed egzaminem? Niektórzy wierzą, że spożycie banana przyniesie im szczęście, podczas gdy inni uważają, że jedzenie owoców przed egzaminem przynosi pecha. Jednakże, niezależnie od tego, czy jesz banany czy unikasz owoców jak ognia, kluczem jest to, abyś czuł się komfortowo i gotowy do podjęcia wyzwania.

Ale teraz, czas na poważniejsze przesądy. Niektórzy wierzą, że dobrze jest przeczytać swoje notatki przed snem, aby wzmocnić swoją pamięć. Inni są przekonani, że pójście do kościoła na modlitwę przed egzaminem przyniesie im szczęście. Nawet jeśli nie jesteś osobą religijną, chwila spokoju i skupienia może być dla Ciebie korzystna.

Istnieje także legendarna historia o studentach, którzy przynosili na egzamin złote monety, aby zapewnić sobie sukces. Jednakże, zamiast na wykupienie szczęścia, najlepiej zainwestować czas w solidne przygotowanie i pewność siebie.

 

bannermp

 

Jeśli chodzi o to, co można wziąć ze sobą na egzamin dla dobrego szczęścia, to oto kilka sugestii, które mogą Ci przynieść dodatkową pewność siebie:

 1. Talizman lub amulet: Może to być drobny przedmiot, który dla Ciebie ma symboliczne znaczenie lub został Ci przekazany przez kogoś bliskiego. Może to być na przykład mała figurka, kamień lub kawałek biżuterii.

 2. Szczęśliwa bielizna: Niektórzy ludzie mają szczęśliwe ubrania lub bieliznę, które noszą podczas ważnych wydarzeń, w tym egzaminów. Jeśli masz swoje ulubione, w których czujesz się pewnie i komfortowo, warto je wziąć ze sobą.

 3. List od bliskiej osoby: Czasami dodatkowa dawka motywacji i wsparcia ze strony kogoś bliskiego może przynieść dodatkowe szczęście. Może to być krótki list, który możesz przeczytać przed egzaminem, aby poczuć się lepiej.

 4. Mentosy lub gumy do żucia: Niektórzy wierzą, że żucie gumy lub jedzenie Mentosów podczas egzaminu może przynieść szczęście i poprawić koncentrację. Oczywiście, upewnij się, że jest to dozwolone przez regulamin egzaminacyjny.

 5. Pozytywna myśl lub afirmacja: Przygotuj sobie krótką, pozytywną myśl lub afirmację, którą możesz powtarzać sobie w myślach przed egzaminem lub nawet podczas rozwiązywania zadań. Pozytywne myślenie może znacznie wpłynąć na Twój stan emocjonalny i wynik egzaminu.

 6. Uśmiech i pozytywne nastawienie: Choć nie jest to fizyczny przedmiot, uśmiech i pozytywne nastawienie mogą być Twoim najlepszym atutem podczas egzaminu. Zachowaj spokój, bądź pewny siebie i pamiętaj, że jesteś dobrze przygotowany.

Pamiętaj, że to, co przynosi szczęście, może być bardzo osobiste i różnić się dla każdej osoby. Najważniejsze jednak, abyś czuł się komfortowo i pewnie podczas egzaminu, bez względu na to, co zdecydujesz się zabrać ze sobą. Powodzenia!

mainpapergaming

 

Wybrane ogłoszenia

Genialna książka dla dziewczynek.
Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Przyjaciel na Dobre i Złe Chwile
Poszukiwani pracownicy
Młodzież miała wyzwanie...
Przepiękne plecaki - 2 propozycje.
Idealne dla domowych artystów.
Połączenie elegancji z trendami
Nowy wymiar biurowej elegancji!
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Dla dzieci 4+ z 20 aktywnościami.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • JAK MALOWAĆ FARBAMI AKRYLOWYMI? PORADY DLA POCZĄTKUJĄCYCH

  Malarstwo to szeroka dziedzina, która może być pojmowana na wiele różnych sposobów. Oczywiście nie każdy może zostać wielkim mistrzem, którego będą wspominać przyszłe pokolenia. Każdy może jednak rozwijać swoją kreatywność i eksperymentować, tworząc dla własnego zadowolenia i według własnych zasad. Wiele osób zastanawia się jednak, jak rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem przy pomocy farb akrylowych? Co jest niezbędne na początek? Jaką techniką warto się posłużyć? W naszym artykule odpowiadamy na te i inne pytania.

  Więcej…  
 • A tak robi się to w ABRO!

  Jesteśmy tuż po świętach. Wchodzimy w Nowy Rok, zamykamy to, co stare. Warto więc na przełomie 2019 i 2020 roku powrócić do najważniejszych wydarzeń minionych 12 miesięcy.

  Więcej…