Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W czasach pandemii wiele osób zmieniło pracę na zdalną lub jeżeli było to możliwe - pracodawcy umożliwili pracownikom możliwość wykonywania swoich zadań z domów. Teraz wiele osób w domach stara się zorganizować sobie odpowiednie miejsce pracy - co jest ważne i potrzebne do twojego domowego biura?

Miejsce i podejście do pracy - co jest ważne?

Decydując się na pracę w domu, warto skorzystać ze sprawdzonych podejść do tego tematu. Osoba pozostająca w swoim mieszkaniu może łatwo rozpraszać się swoim otoczeniem lub na przykład obowiązkami, które teraz są “pod ręką”. Często również trudno odpowiednio zmotywować się do pracy z taką samą wydajnością, jak odbywało się to w biurze, gdzie panowała ogólna atmosfera pracy. Tam każdy zajmował się swoimi firmowymi obowiązkami, w domu prawdopodobnie będziesz w tym sam, a jeśli będą tam również domownicy, mogą łatwo wybijać cię z twoich zadań. Właśnie dlatego postaraj się jak najbardziej przenieść się mentalnie w realia biurowe. Przede wszystkim zorganizuj sobie miejsce, do którego będziesz siadał tylko na czas pracy. Najlepiej, aby było to osobne pomieszczenie, ale jeżeli nie masz takich możliwości - może to być po prostu kąt pokoju z biurkiem. Siadając na przykład do komputera zawsze przygotuj się tak, jakbyś wchodził do biura. Najlepiej aby o tej samej godzinie co zawsze wstać, umyć się, zjeść śniadanie, ubrać się jak do biura i dopiero przygotowany usiąść w miejsce pracy. Taki ceremoniał znacząco może pomóc ci mentalnie nastroić się do pracy oraz uzyskać zrozumienie ze strony innych domowników.

Odpowiedni sprzęt to konieczność

Ważne jest aby sprzęt, z którego będziesz korzystał nie utrudniał ci pracy tylko w niej pomagał. Bardzo często osoby pracujące na komputerach zdalnie otrzymają laptopa ze swojej firmy, ale zorganizowanie całego osprzętu należy już do osoby pracującej. Jeśli twoja praca opiera się na korzystaniu z komputera - zapewnij sobie odpowiedni fotel oraz biurko. Jeżeli takich nie posiadasz zawsze możesz niewielkim kosztem pozyskać takie meble online. To samo dotyczy wszelkich sprzętów biurowych takich jak drukarki, skanery i tonery do drukarek - Allegro.pl - łatwo znajdziesz tam takie produkty w okazyjnych cenach. Pamiętaj o zapewnieniu sobie także odpowiedniego oświetlenia. W pracowniach komputerowych już na etapie projektowania miejsca pracy dopasowywane jest odpowiednie oświetlenie - zarówno z sufitu, jak i z lampki przy biurkach oraz uwzględniane jest oświetlenie z za okna. Ważny jest kierunek, temperatura i siła oświetlenia. Warto zainwestować trochę czasu i finansów w takie przygotowania, aby praca w domu była możliwie najbardziej wydajna i przyjemna.


Wybrane ogłoszenia

Produkt wielokrotnego użytku.
Przepiękna seria artykułów szkolnych.
Kubek dla TatyKubek dla Taty
Sprzedam29,99 zł - sugerowana cena detaliczna PLN
Kubek dla każdego faceta.
Ogromna paczka kredek
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Zestaw WINNER. Długopis i ołówek automatyczny.
Idealny prezent dla kolekcjonerów.
najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
Wesołe hitowe emotikonkiWesołe hitowe emotikonki
Sprzedam22 (sugerowana cena detaliczna) PLN
Hitowe Emotikonki to obecnie najprzyjemniejszy pre ...
PATIO DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. poszukuje handlowca.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Znamy już wyniki 7 edycji konkursu Zabawka Roku!

    Tytuł Zabawki Roku przyznany już po raz siódmy! Kolejna edycja konkursu Zabawka Roku oraz Nagrody Rodziców za nami. Uczestnicy tej edycji mieli również okazję wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach kreatywnych, pokazach i grach rodzinnych.

    Więcej…  
  • 14 edycja targów szkolnych w firmie HALIM

    To był wyjątkowy dzień w życiu naszej redakcji. Po kilkuletniej przerwie ponownie z naszą kamerą zawitaliśmy do Częstochowy na targi organizowane przez hurtownię HALIM. Już u progu przywitała nas rodzinna atmosfera Z Anitą Bakir na czele. Kogo jeszcze spotkaliśmy na targach szkolnych Anno Domini 2017? Zobacz w naszym reportażu.

    Więcej…