Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Plastikowe, jednorazowe torby na zakupy są użytkowane i sprzedawane niemalże wszędzie. Przeciętny człowiek zużywa kilka plastikowych toreb na zakupy na tydzień. Miliardy worków jest wyrzucanych każdego dnia na świecie. Już ten fakt jest wystarczającym powodem, dla którego warto rozważyć użycie torby na zakupy wielokrotnego użytku. Jeżeli te dane Cię nie przekonują, przygotowaliśmy szereg innych argumentów, które przemawiają za użyciem ekologicznych toreb.

Bezpieczeństwo 

Torby z materiału mają tę zaletę, że są ekologiczne. Te wykonane z materiału są także bezpieczne dla naszego zdrowia. W przeciwieństwie do toreb plastikowych, które często są pokryte wywołującą wysypkę i alergię farbą, bawełniane torby są przyjemne w dotyku i w pełni przyjazne dla skóry. Oczywiście ich alternatywą są też torby z poliestru. A te produkowane z przetworzonego odpadu wykorzystują śmieci, z których potem powstają. Dodatkowo wszelakie torby wielokrotnego użytku mają dużo większą wagę, a co za tym idzie nie są też skłonne – tak łatwo jak jednorazówki – do sfruwania na ulicę i zaczepiania się o gałęzie. Tym samym nie powodują takiego zagrożenia jak torby foliowe, w które dzikie ptactwo może się zaplątać lub po kawałku połknąć.

Warto mieć na uwadze, że plastikowe torby, które zalegają na gorących terenach afrykańskich i mają w sobie cząsteczki wody, przyciągają skutecznie chmary komarów rozprzestrzeniające groźne dla człowieka i zwierząt choroby.

Zawsze świeże

Torby z materiału można używać wielokrotnie przez kilka lat i wyrzucić je dopiero wtedy, gdy już całkowicie się wyeksploatują. Można łatwo je wyprać, czy to w pralce, czy ręcznie, a następnie stosować dalej. Warto mieć kilka toreb bawełnianych, z których każda będzie miała swoje zastosowanie – jedna będzie służyć do zabierania drugiego śniadania do pracy, kolejna przyda się do przynoszenia zakupów ze sklepu, jeszcze inna będzie odpowiednia do przechowywania zapasowych butów podczas weekendowego wyjazdu. Zapasowe torby wielokrotnego użytku stanowią dobre rozwiązanie również wtedy, gdy przychodzi czas na pranie.

Znacznie wytrzymalsze niż ich plastikowe odpowiedniki

Torby wielokrotnego użytku po prostu muszą być bardziej  wytrzymałe, dlatego można je stosować przez wiele lat. Nadają się nie tylko do przenoszenia zakupów spożywczych, ale również gadżetów reklamowych, książek, artykułów biurowych i prezentów. Mają mocne uszy, które chronią zawartość przed upuszczeniem i uszkodzeniem w trakcie transportu. Ponadto, torby te mają znacznie lepszy kształt aniżeli plastikowe, dlatego są wygodniejsze podczas pakowania zakupów. Na uwagę zasługuje również szeroki uchwyt, który – w przeciwieństwie do plastikowych odpowiedników – nie wrzyna się boleśnie w ręce podczas dłuższego spaceru z ciężkimi torbami.

Torba składana

Do wyboru - do koloru.

 W codziennym pośpiechu nie zawsze zwracamy uwagę na to, jak prezentujemy się z plastikową torbą ubraną do eleganckiego żakietu, płaszcza i butów na wysokim obcasie. Dopiero widząc swoje odbicie w lustrze lub sklepowej wystawie możemy dostrzec ten stylistyczny zgrzyt. Nowoczesna kobieta, której bliskie są problemy współczesnego świata, również te związane z zanieczyszczeniem środowiska, będzie raczej sięgać po torby ekologiczne, biodegradowalne. Na dodatek tego typy torby i worki znacznie lepiej pasują do casualowych, miejskich stylizacji aniżeli ich plastikowe odpowiedniki.

Rynek oferuje od lat bardzo szeroką ofertę takich toreb. Jednokorowe, wielokolorowe, ekologiczne w kolorze kawy z mlekiem... Na szczęście dziś nie są one tylko wyznacznikiem właśnie zrobionych zakupów, ale sposobem na życie. Takie, wielokrotnie z fajnym hasłem mogą wyrażać osobę, która je nosi. 

W ofercie firmy ROZETTE właśnie kilka takich egzemplarzy zasiliło ofertę sklepu on-line: https://www.b2b.rozette.pl/login.

Różowe, zielone, czarne, z różnymi hasłami, w cenie dużo bardziej przystępnej niż zwykłe torebki, mogą dopełnić nasze stylizacje na każdy dzień.  

NA PONIEDZIAŁEK

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1819_medium.jpg

NA WTOREK

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1818_medium.jpg

NA ŚRODĘ

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1817_medium.jpg

NA CZWARTEK

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1816_medium.jpg

NA PIĄTEK

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1772_medium.jpg

 

 

Wybrane ogłoszenia

Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Idealne do malowania także pisanek.
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Totalna nowość w marce ESCUELA!
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Wysoka jakość wykonania. Idealny na prezent.
Nowa na polskim rynku oferta zakreślaczy.
Największa oferta kolorystyczna.
Nowość w ofercie Rafcom.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Etykiety samoprzylepne do najróżniejszych przeznaczeń

    Lato kojarzy się w szczególności z wakacjami, ale łatwo zauważyć, że jest to również okres ślubny. Największą popularnością wśród młodych par cieszą się przede wszystkim miesiące, w nazwie których występuje litera „R” symbolizująca szczęście. Zatem we wakacje królują: czerwiec i sierpień. 

    Więcej…  
  • Po sanacji wiemy jak działać w sytuacjach kryzysowych

    Action koncentruje się na rozwijaniu w Polsce zdywersyfikowanego portfela małych i średnich firm po wcześniejszym odejściu od handlu z sieciami handlowymi, a w Europie skupia się na bazie sklepów internetowych, poinformował ISBtech wiceprezes Action, Sławomir Harazin. Ocenia, że wraz z doświadczeniem prowadzenia sanacji spółka nauczyła się jak radzić sobie w kryzysie i jest gotowa do spłaty wierzycieli według założeń układu.

    Więcej…