Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Plastikowe, jednorazowe torby na zakupy są użytkowane i sprzedawane niemalże wszędzie. Przeciętny człowiek zużywa kilka plastikowych toreb na zakupy na tydzień. Miliardy worków jest wyrzucanych każdego dnia na świecie. Już ten fakt jest wystarczającym powodem, dla którego warto rozważyć użycie torby na zakupy wielokrotnego użytku. Jeżeli te dane Cię nie przekonują, przygotowaliśmy szereg innych argumentów, które przemawiają za użyciem ekologicznych toreb.

Bezpieczeństwo 

Torby z materiału mają tę zaletę, że są ekologiczne. Te wykonane z materiału są także bezpieczne dla naszego zdrowia. W przeciwieństwie do toreb plastikowych, które często są pokryte wywołującą wysypkę i alergię farbą, bawełniane torby są przyjemne w dotyku i w pełni przyjazne dla skóry. Oczywiście ich alternatywą są też torby z poliestru. A te produkowane z przetworzonego odpadu wykorzystują śmieci, z których potem powstają. Dodatkowo wszelakie torby wielokrotnego użytku mają dużo większą wagę, a co za tym idzie nie są też skłonne – tak łatwo jak jednorazówki – do sfruwania na ulicę i zaczepiania się o gałęzie. Tym samym nie powodują takiego zagrożenia jak torby foliowe, w które dzikie ptactwo może się zaplątać lub po kawałku połknąć.

Warto mieć na uwadze, że plastikowe torby, które zalegają na gorących terenach afrykańskich i mają w sobie cząsteczki wody, przyciągają skutecznie chmary komarów rozprzestrzeniające groźne dla człowieka i zwierząt choroby.

Zawsze świeże

Torby z materiału można używać wielokrotnie przez kilka lat i wyrzucić je dopiero wtedy, gdy już całkowicie się wyeksploatują. Można łatwo je wyprać, czy to w pralce, czy ręcznie, a następnie stosować dalej. Warto mieć kilka toreb bawełnianych, z których każda będzie miała swoje zastosowanie – jedna będzie służyć do zabierania drugiego śniadania do pracy, kolejna przyda się do przynoszenia zakupów ze sklepu, jeszcze inna będzie odpowiednia do przechowywania zapasowych butów podczas weekendowego wyjazdu. Zapasowe torby wielokrotnego użytku stanowią dobre rozwiązanie również wtedy, gdy przychodzi czas na pranie.

Znacznie wytrzymalsze niż ich plastikowe odpowiedniki

Torby wielokrotnego użytku po prostu muszą być bardziej  wytrzymałe, dlatego można je stosować przez wiele lat. Nadają się nie tylko do przenoszenia zakupów spożywczych, ale również gadżetów reklamowych, książek, artykułów biurowych i prezentów. Mają mocne uszy, które chronią zawartość przed upuszczeniem i uszkodzeniem w trakcie transportu. Ponadto, torby te mają znacznie lepszy kształt aniżeli plastikowe, dlatego są wygodniejsze podczas pakowania zakupów. Na uwagę zasługuje również szeroki uchwyt, który – w przeciwieństwie do plastikowych odpowiedników – nie wrzyna się boleśnie w ręce podczas dłuższego spaceru z ciężkimi torbami.

Torba składana

Do wyboru - do koloru.

 W codziennym pośpiechu nie zawsze zwracamy uwagę na to, jak prezentujemy się z plastikową torbą ubraną do eleganckiego żakietu, płaszcza i butów na wysokim obcasie. Dopiero widząc swoje odbicie w lustrze lub sklepowej wystawie możemy dostrzec ten stylistyczny zgrzyt. Nowoczesna kobieta, której bliskie są problemy współczesnego świata, również te związane z zanieczyszczeniem środowiska, będzie raczej sięgać po torby ekologiczne, biodegradowalne. Na dodatek tego typy torby i worki znacznie lepiej pasują do casualowych, miejskich stylizacji aniżeli ich plastikowe odpowiedniki.

Rynek oferuje od lat bardzo szeroką ofertę takich toreb. Jednokorowe, wielokolorowe, ekologiczne w kolorze kawy z mlekiem... Na szczęście dziś nie są one tylko wyznacznikiem właśnie zrobionych zakupów, ale sposobem na życie. Takie, wielokrotnie z fajnym hasłem mogą wyrażać osobę, która je nosi. 

W ofercie firmy ROZETTE właśnie kilka takich egzemplarzy zasiliło ofertę sklepu on-line: https://www.b2b.rozette.pl/login.

Różowe, zielone, czarne, z różnymi hasłami, w cenie dużo bardziej przystępnej niż zwykłe torebki, mogą dopełnić nasze stylizacje na każdy dzień.  

NA PONIEDZIAŁEK

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1819_medium.jpg

NA WTOREK

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1818_medium.jpg

NA ŚRODĘ

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1817_medium.jpg

NA CZWARTEK

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1816_medium.jpg

NA PIĄTEK

707_torba-skladana-reusable-foldable-bag-display-4_1772_medium.jpg

 

 

Wybrane ogłoszenia

5 kolorów zabawy.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Zestaw pudełek ozdobnych
Nowość w ofercie Rafcom.
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Jedyny taki zeszyt na rynku 3 w 1
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Podręczna drukarka etykiet
Nowa oferta marki JOVI.
Totalny hit sprzedażowy!!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Piotr Bieliński finalistą 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku

    Współzałożyciel i prezes Action S.A., spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie został laureatem 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podjęło Jury pod przewodnictwem Jerzego Koźmińskiego, które działa niezależnie od firmy doradczej EY – organizatora konkursu.

    Więcej…  
  • Idziemy po swoje...

    13 września 2018 roku firma NM Revolution rozpoczęła swoją działalność. Właśnie mija pół roku odkąd marka INQPrint trafiła do polskich biur. O obecnej sytuacji, trudach w branży materiałów eksploatacyjnych oraz nowych akcjach rozmawiamy z Anetą Kostecką, Dyrektor Handlową w firmie oraz Danielem Paciorkiem, współwłaścicielem.

    Więcej…