Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Pióro wieczne + długopis + etui

Polecamy

Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzieci to poszukiwacze przygód, ciekawe świata i spragnione wiedzy. Warto wykorzystać słoneczną pogodę i zabrać je na spacer lub zaprosić do zabawy w piaskownicy, która jest dla maluszków prawdziwą kopalnią wiedzy. Podczas zabaw na świeżym powietrzu, maluchy „krok po kroku” poznają otaczający nas świat. 

Dzieci to mali odkrywcy, a wycieczka do zoo, krótki spacer, czy pobyt na placu zabaw to dla nich nie lada frajda. Przebywanie na zewnątrz umożliwia organizowanie zabaw badawczych, w trakcie których najmłodsi nie tylko świetnie się bawią, ale także zdobywają cenne informacje. Często widzimy, jak maluchy co kilka kroków przykucają nad kamieniami, patyczkami czy liśćmi o ciekawych kształtach, które chętnie biorą do rąk. Dorośli nie powinni im tego zabraniać, ponieważ przez bezpośredni kontakt ze „skarbami przyrody” dzieci poznają ich cechy i właściwości, a w wyniku prostych eksperymentów mogą same znaleźć odpowiedź na pytanie o przyczyny obserwowanych zjawisk. 

Prawdziwą skarbnicą wiedzy jest piaskownica. Wsypywanie piasku do pojemników, przesypywanie przez sitko, przesiewanie przez palce, to tylko nieliczne z zabaw dzięki którym maluchy stopniowo odkrywają jego cechy oraz obserwują relacje przyczynowo- skutkowe zachodzące w ich najbliższym otoczeniu. 

Warto skropić piasek odrobiną wody, aby dzieci zobaczyły jak zmienia się jego konsystencja. Maluchy z przyjemnością będą go ugniatać, lepić, uklepywać i formować rozmaite kształty, a przy okazji zaobserwują, że mokry piasek jest cięższy od suchego, albo że z suchego nie da się zbudować zamku czy babki. Proste eksperymenty rozwiną zdolność planowania i przewidywania, a także zaspokoją dziecięcą ciekawość. Do tego celu przydadzą się maluchom bezpieczne i wytrzymałe zestawy do piaskownicy, takie znajdziemy w ofercie polskiej firmy Wader-Woźniak. Łopatki, wiaderka, foremki, grabki z pewnością pomogą radośnie spędzić czas w piaskownicy oraz wzbogacą badawczą zabawę. 

 

Wybrane ogłoszenia

Kredki Cricco to absolutny niezbędnik każdego dzie ...
Osłona ochronna antywirusowa MemoBe do biura i skl ...
Idealny prezent dla kolekcjonerów.
Nowy wymiar długopisów i piór kulkowych wymazywaln ...
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
NOŻYCZKI SZKOLNE 13,5 CM DISPLAY 30 SZT.
Ręcznie malowane torebki.
Upominek dla wyjątkowej osoby.
Kolejna 'gwiazda' w ofercie firmy SADPEX.
PATIO DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. poszukuje handlowca.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Zabawa w kolorowanki 3D

    Dzieciom nie wystarczy już tylko zwykła kolorowanka. Płaskie przestrzenie wydają się być obecnie passe. Do przedszkoli, domów zawitała nowa forma zabawy w malowanie - kolorowanki 3D, które przyjmują najróżniejszą postać i najróżniejsze poziomy trudności.

    Więcej…  
  • Jubileusz PIAP podczas Wieczoru Branżowego PIAP 2017

    Siódma edycja Wieczoru Branżowego Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych była szczególnym wydarzeniem dla Zarządu i Członków Izby. Dokładnie 16 lutego br. PIAP obchodził 10-lecie istnienia organizacji na rynku. Wieczór Branżowy PIAP stał się więc doskonałą okazją do uczczenia tego szczególnego wydarzenia.

    Więcej…