Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Z powierzchnią suchościeralno-magnetyczną

Polecamy

Dla projektantek Big Dream Girl

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jako pierwsza na świeciei, firma Sharp, opracowała urządzenie w którym na około 30 sekundii wystawiono przenoszonego drogą powietrzną koronawirusa (SARS-CoV-2) na działanie jonów Plasmacluster i wykazano, że liczba cząsteczek wirusa zakaźnego została zredukowana o ponad 90%iii.

Zostało to osiągnięte we współpracy z profesorem Jiro Yasudą z Narodowego Centrum Badawczego ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym/Instytutu Medycyny Tropikalnej Uniwersytetu Nagasaki, profesorem Asuką Nanbo (członkiem zarządu Japońskiego Towarzystwa Wirusologicznego) tej samej instytucji, oraz profesorem Hironori Yoshiyamą z Wydziału Mikrobiologii Uniwersytetu Shimane (również członkiem zarządu Japońskiego Towarzystwa Wirusologicznego), a także we współpracy z Uniwersytetem Nagasaki, uznanym na świecie autorytetem w dziedzinie badań nad chorobami zakaźnymi.

 

W grudniu 2019 r. ogłoszono epidemię "choroby koronawirusowej 2019 (COVID-19)" wywołanej nowym koronawirusem (SARS-CoV-2), a do sierpnia 2020 r. ponad 25 milionów osób na całym świecieiv zostało zakażonych SARS-CoV-2, z czego ponad 840 000 zmarło. Epidemia ta stanowi pilny i ważny problem dla społeczeństwa i wymaga podjęcia natychmiastowych środków zaradczych w wielu dziedzinach.

 

W 2004 roku firma Sharp zademonstrowała skuteczność technologii Plasmacluster, stosowanej w oczyszczaczach powietrza, przeciwko kociemu koronawirusowi (Feline CoV), należącemu do rodziny Coronaviridaev. W następnym roku, Sharp wykazał również skuteczność tejże technologii przeciwko pierwotnemu koronawirusowi SARSvi (SARS-CoV), który spowodował wybuch epidemii w latach 2002-2003 i jest genetycznie podobny do nowego koronawirusa (SARS-CoV-2). Aktualnie firma Sharp udowodniła swoją skuteczność przeciwko SARS-CoV-2 obecnemu w kroplach unoszących się w powietrzu.

 

Od 2000 roku firma Sharp wykorzystuje marketing akademickivii, aby demonstrować skuteczność technologii Plasmacluster, współpracując z niezależnymi organizacjami badawczymi na całym świecie. Do tej pory wiele tych organizacji udowodniło skuteczność kliniczną w hamowaniu aktywności szkodliwych substancji, w tym nowych wirusów grypy pandemicznej, bakterii odpornych na leki i alergenów roztoczy, a także w zmniejszaniu poziomu zapadalności na zapalenia oskrzeliviii u dzieci z astmą. Jednocześnie potwierdzone zostało również bezpieczeństwo jonów Plasmaclusterix. Firma Sharp będzie nadal wnosić wkład w życie społeczne, prowadząc szeroki zakres badań wykazujących skuteczność technologii Plasmacluster.

Poniżej kilka słów komentarza dr Jiro Yasudy, profesora, Krajowego Centrum Badań nad Zwalczaniem i Zapobieganiem Chorobom Zakaźnym, Uniwersytetu w Nagasaki:

?Środki dezynfekujące, takie jak alkohol i detergenty (środki powierzchniowo czynne) są skuteczne w zmniejszaniu ryzyka występowania wirusa na materiałach, jednak w przypadku infekcji za pomocą aerozoli (mikrokropelek), istnieje niewiele skutecznych środków zaradczych, poza maskami. W tym przypadku wykazano skuteczną inaktywację SARS-CoV-2 w kroplach unoszących się w powietrzu za pomocą technologii Plasmacluster. Można by oczekiwać, że jest ona przydatna do zmniejszenia ryzyka infekcji w zaludnionych pomieszczeniach, w tym w biurach, domach, placówkach medycznych i pojazdachx.?


i W technologii oczyszczania powietrza za pomocą emisji jonów (od 7 września 2020 r.; na podstawie badań firmy Sharp).

ii Obliczane przez podzielenie objętości przestrzeni badawczej przez wskaźnik odzysku przepływu, przy założeniu, że aerozol zawierający wirusa przechodzi przez przestrzeń ze stałą prędkością.

iii Ogłoszone 7 września 2020, źródło https://global.sharp/corporate/news/200907-a.html

iv Na podstawie danych z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa (stan na 31 sierpnia 2020 r.).

v Ogłoszone 27 lipca 2004 roku. https://global.sharp/pci/en/certified/

vi Poważny ostry zespół oddechowy związany z koronaawirusem: The species and its viruses - a statement of the Coronavirus Study Group. bioRxiv doi 10.1101/2020.02.07.937862 (11 lutego 2020). https://global.sharp/pci/en/certified/

vii Metoda marketingowa promująca komercjalizację produktów w oparciu o weryfikację danych naukowych na temat skuteczności technologii we współpracy z wiodącymi akademickimi instytucjami badawczymi.

viii Ogłoszono 18 września 2014 roku

ix Badania przeprowadzone przez LSI Medience Corporation (toksyczność inhalacyjna, badania podrażnień/korozji oczu/skóry oraz teratogenności, a także dwupokoleniowe badanie toksyczności reprodukcyjnej) https://global.sharp/pci/en/certified/

Wybrane ogłoszenia

Dla projektantek Big Dream Girl
Poszukiwani pracownicy
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Genialna książka dla dziewczynek.
Zestaw zakreślaczy MP Poland
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Piórnik z kolekcji Coca-Cola do zadań specjalnych ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Drukujesz zdjęcia? Zwróć uwagę na...

    Drukując fotografie w domu trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, które przy zleceniu wykonania odbitek laboratorium są załatwiane za nas. Jednym z takich aspektów, na który na pewno musimy zwrócić uwagę jest papier. Rynek oferuje naprawdę szeroką ofertę podkładów do druku. Różnią się między sobą m.in. wykończeniem, gramaturą i pokryciem. Jaki rodzaj papieru będzie najlepiej pasował do twoich zdjęć? 

    Więcej…  
  • Ponad połowa Polaków regularnie stresuje się swoją pracą.

    Polscy pracownicy są jednymi z najbardziej zestresowanych w Europie. Ponad połowa regularnie stresuje się swoją pracą, co może prowadzić do problemów ze zdrowiem, spadku efektywności, wypalenia zawodowego, a w konsekwencji ? konieczności odejścia z firmy. Zdaniem ekspertów stresem w firmie można jednak odpowiednio zarządzać, m.in. dzięki właściwej organizacji pracy i dobrej komunikacji w zespole. Decydującą rolę odgrywa lider, którego zadaniem jest kształtowanie przyjaznego środowiska pracy. 

    Więcej…