Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Na każdą okazję.

Polecamy

Dla pasjonatów pięknych widoków.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W związku z pogorszeniem się pandemii na całym świecie i towarzyszącym mu zaostrzeniem przepisów dotyczących podróży i kontaktów, targi towarów konsumpcyjnych Christmasworld, Paperworld i Creativeworld są odwołane w styczniu 2022 r.. Odwołane są także targi Ambiente w połowie lutego 2022 r. Obecnie odbędą się jedynie targi Nordstil o charakterze regionalnym w dniach 15-17 stycznia 2022 w Hamburgu.

Niestety nadal nie widać złagodzenia sytuacji pandemicznej. Sytuacja na całym świecie pogarsza się z ogromną, nieprzewidywalną dynamiką. To ekstremalne pogorszenie spowodowane rozprzestrzenianiem się wirusa Omicron w Europie i Niemczech uniemożliwia obecnie Messe Frankfurt, jako organizatorowi wiodących międzynarodowych targów Christmasworld, Paperworld i Creativeworld, a także Ambiente, dotrzymanie terminów na koniec stycznia i połowa lutego 2022 r.

Cztery wydarzenia, na które składają się Christmasworld, skupiająca się na dekoracjach sezonowych i świątecznych, Paperworld i Creativeworld z ich gamą produktów do papieru, materiałów biurowych, artykułów papierniczych i hobbystycznych, rzemieślniczych i artykułów artystycznych oraz Ambiente z międzysektorową gamą produktów dla stołowe, kuchenne i AGD, wyposażenie i akcesoria dekoracyjne, koncepcje wyposażenia domu, upominki i akcesoria modowe, są uznanymi wiodącymi targami w swoich branżach i otwierają rok handlowy w swoich segmentach. Nawet w ograniczonej ilościowo formie te cztery targi nadal byłyby wiodącymi wydarzeniami na całym świecie w swoich segmentach produktów. Jednak wykładniczy wzrost liczby zakażeń na całym świecie w bardzo krótkim czasie oraz towarzysząca mu mnogość wydarzeń i decyzji wyraźnie znajdujących się poza sferą wpływów organizatora doprowadziły do ​​znacznego pogorszenia się ogólnych warunków do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia.


REKLAMA


Zmiany te są wynikiem klasyfikacji Niemiec jako obszaru wysokiego ryzyka i związane z tym ostrzeżenia oraz ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych i międzykontynentalnych w krajach takich jak Indie, Japonia i Stany Zjednoczone, a także odpowiednie obowiązki kwarantanny. Równie ważne są stale rosnące liczby infekcji i towarzyszący im pilny apel, m.in. ze strony Instytutu Roberta Kocha i rady ekspertów niemieckiego rządu federalnego, o dalsze ograniczanie kontaktów do minimum i odwoływanie wszystkich ważnych wydarzeń.

Obecnie na arenie międzynarodowej pojawiają się jeszcze dalsze obawy, że infrastruktura krytyczna nie zostanie utrzymana ze względu na wysoce zaraźliwy wariant Omicron. Większość wystawiających się i odwiedzających firmy na Christmasworld, Paperworld i Creativeworld, a także Ambiente, obecnie reaguje na tę ogólną sytuację zakazami podróży i uczestnictwa w targach ze względu na obowiązek dbania o swoich pracowników, aby chronić ich przed zagrożeniami dla zdrowia. Globalna gotowość do podróżowania w tej chwili ogromnie spada.

Ta decyzja nie była dla nas łatwa. Jednak w porozumieniu z dużą częścią branż reprezentowanych na targach, teraz naszym obowiązkiem jest podjęcie tego trudnego kroku. Ostatnie miesiące charakteryzowały się optymizmem, energią i pomysłami nie zapewniły Christmasworld, Paperworld, Creativeworld i Ambiente udany nowy start po obowiązkowej przerwie w 2021 roku”, mówi Detlef Braun, członek zarządu Messe Frankfurt.

Nasze podziękowania kierujemy zatem do wszystkich naszych partnerów z branży dóbr konsumpcyjnych, czy to wystawców, zwiedzających, stowarzyszeń czy mediów, którzy pracowali z nami przy targach do samego końca i tak jak my włożyli swoje serce i duszę, energię i pasję w ich organizację."

Niestety, jak się dowiedzieliśmy, nie ma planów przełożenia wydarzenia. Braun wyjaśnia tę sytuację: „Ponieważ zorientowane na trendy cykle zamówień w międzynarodowym przemyśle dóbr konsumpcyjnych wymagają corocznej imprezy na początku roku, przesunięcie na drugą połowę roku nie zaspokoiłoby potrzeb wystawców i zwiedzających”.

Z kolei targi Nordstil póki co odbędą się w Hamburgu od 15 do 17 stycznia 2022 r. W interesie zaangażowanych sektorów nie ma to wpływu na planowanie i wdrażanie Nordstil. Targi te odbędą się w tym czasie w mieście Hamburg ze względu na inne ogólne warunki dotyczące lokalnej realizacji. Jednak niezwykle niestabilna sytuacja jest stale analizowana i oceniana w ścisłej współpracy z odpowiednimi władzami lokalnymi i partnerami branżowymi. 

Platformy cyfrowe Messe Frankfurt dla sukcesu biznesowego.

Messe Frankfurt już od 2019 roku aktywnie pomaga sprzedawcom wspierać się dzięki Nextrade, pierwszej platformie zarządzania zamówieniami i danymi dla sektora domowego i mieszkalnego, oraz Conzoom Solutions, platformie informacyjnej dla globalnego sektora dóbr konsumpcyjnych. „Drugi rok bez odpowiednich formatów zamówień, inspiracji i sieci stanowi dla detalistów na całym świecie poważne, a w niektórych przypadkach zagrażające egzystencjalnie wyzwania”, wyjaśnia Braun. „Dzięki naszym ofertom cyfrowym szczególnie wspieramy naszych partnerów z przemysłu i handlu w tej niestabilnej sytuacji. Ponadto nadal będziemy wkładać całą naszą energię i optymizm w bezpieczne i obiecujące targi."

Informacja o planowaniu frankfurckich targów dóbr konsumpcyjnych na 2023 r. zostanie ogłoszona na początku lutego 2022 r.


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Różne kształty, żywe kolory.
Wygodny, niewielki kalendarz ścienny
Cienkopis do szkiców, pisania i kreślenia
Totalny hit tego roku.
Na każdą okazję.
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Targi szkolne - Centrum Wiesław Sacharski

    Dziesiąta edycja targów, 41 wystawców, kolejne perełki produktowe wypatrzone... Zobaczcie jak było na spotkaniu organizowanym przez hurtownię Centrum Wiesław Sacharski z Ostgrołęki.

    Więcej…  
  • Kolorowe życie już od roczku

    Rysowanie to naprawdę wielka frajda dla dzieci i to tych najmłodszych. Zabawa ta uczy, pomaga w rozwoju i przede wszystkim sprawia dużo przyjemności naszym pociechom. W przypadku jednak tych najmłodszych, którzy właśnie obchodzili swoje pierwsze urodziny, wybór odpowiednich kredek musi być przez nas przemyślany.

    Więcej…