Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Kolejna 'gwiazda' w ofercie firmy SADPEX.

Polecamy

Oryginalne kubki z dedykowanymi uchwytami.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nowe rozporządzenie z dnia 30.04.2019 r. w Dz. U. z 2019 r. poz. 820 i rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika skutkowały w zmianach przepisów w ustawie o VAT wprowadzających kasy online. 

Podobnie jak do tej pory, w ramach ulgi będzie można odzyskać 90% ceny netto (bez podatku) zapłaconej za kasę fiskalną, nie więcej jednak niż 700 zł. Natomiast zmianie uległy zasady korzystania z preferencji. I tak ulga przysługuje podatnikom rozpoczynającym prowadzenie ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Uprawnieni do niej są też ci, którzy rozpoczną rejestrowanie sprzedaży na kasie dobrowolnie, gdy wcześniej nie stosowali kas fiskalnych.

Na tym nie koniec. Z ulgi skorzystają bowiem także ci przedsiębiorcy, którzy kasy fiskalne już posiadają, niemniej zostali zobowiązani do wymiany starych urządzeń na kasy online. Obowiązek taki obejmuje m.in. mechaników, wulkanizatorów, właścicieli stacji paliw itd.
Ważne: Od 1 maja br. ulga na zakup kasy fiskalnej nie dotyczy kas z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii, ale wyłącznie kas online.

REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
Kubek dla TatyKubek dla Taty
Sprzedam29,99 zł - sugerowana cena detaliczna PLN
Kubek dla każdego faceta.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Maseczka ochronna 2 warstwowa z fizeliny
Przepiękne ręcznie malowane torebki okolicznościow ...
Upominek dla wyjątkowej osoby.
Książki do zabawy Moja Magiczna garderoba.
Poszukiwani handlowcy!
Kredki Colorpeps Monster trójkątne 24 kol MAPED
Nowy wymiar długopisów i piór kulkowych wymazywaln ...
Ołówek z Gumką Maped Black Peps Pastel HB

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Coraz więcej firm w gronie Członków PIAP

    Agrafka Studio Reklamy, Amizo, BIC Graphic, Biurfol, Feniks, GiftExpress to nowe firmy Członkowskie Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, które zdecydowały się przystąpić do PIAP w ostatnim kwartale 2014 roku. 

    Więcej…  
  • Zarządzanie przez cele i motywacja pracowników jest dla mnie bardzo istotna.

    Dokładnie rok temu Regina Telega dołączyła do zespołu firmy Rafcom. Wieloletnie doświadczenie w branży PBS, które zdobywała na wysokich stanowiskach, z sukcesem przeniosła do procesu zarządzania grupą ponad 20 osób. O to, jak tworzy zespół oraz w czym tkwi tajemnica rosnącej sprzedaży zapytała ją Redaktor Naczelna magazynu scann.R - Daria Kostera. 

    Więcej…