Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniach 3-4 października w Centrum kongresowo-hotelowym Gromada w Warszawie odbyła się II edycja Polish Businesswoman Congress 2014. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia był Magazyn Businesswoman & life. Kongres swoim patronatem objęła Pierwsza Dama RP – Anna Komorowska, a także Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Klub Polskiej Rady Biznesu.

W dniach 3-4 października w Centrum kongresowo-hotelowym Gromada w Warszawie odbyła się II edycja Polish Businesswoman Congress 2014. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia był Magazyn Businesswoman & life. Kongres swoim patronatem objęła Pierwsza Dama RP – Anna Komorowska, a także Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Klub Polskiej Rady Biznesu.

Relacja uczestniczki

Dzięki zaproszeniu od Pani Darii Costera – redaktor naczelnej magazynu scann.R Papier Biuro Szkoła Zabawki (www.scanner.com.pl), Partnera kongresu, mogłam uczestniczyć w tym prestiżowym wydarzeniu.

Polish Businesswoman Congress, to seminarium, które zgromadziło blisko 2000 przedsiębiorczych kobiet żądnych wiedzy, nowych wyzwań oraz poszukujących nowych możliwości. Podczas tego wydarzenia wystąpiło wiele osobistości biznesu oraz znani mówcy, odbyły się również pokazy mody, a w części wystawienniczej targi, na których można było zapoznać się z produktami i usługami dla biznesu.

stoiska wystawiennicze, fot.: Joanna Cur

Kongres poprowadziła Elżbieta Jeznach – redaktor naczelna Magazyn Businesswoman & life.

Pierwszy dzień kongresu uświetniła swoim występem Magdalena Szymańska (SzymArt), która w porywający sposób wykonała koncert na skrzypcach elektrycznych. Podczas drugiego dnia mogliśmy posłuchać równie imponującej gry na skrzypcach Doroty Gajek, właścicielki kompanii muzycznej Spring Music.

Uroczystego otwarcia kongresu dokonała wybitna polska ekonomistka, profesor dr hab.Danuta Hübner. W swoim wystąpieniu Pani profesor zwróciła uwagę, że Polska potrzebuje dużo więcej przedsiębiorczości i kobiet na najwyższych stanowiskach. Mówiła jak firmy kształtują gusta klientów oraz podkreśliła jak ważne dla Polski jest wejście do strefy Euro. Inese Šuļžanoka – szefowa Łotewskiej Agencji Inwestycji i Rozwoju LIAA przybliżyła nam swój kraj opowiadając o jego gospodarce i kulturze. Łotwa to jeden z najszybciej rozwijających się w państwa w Unii Europejskiej w 2013r. Mało kto wie, że ten kraj ma tylko 2 miliony mieszkańców, a na najwyższych stanowiskach w kraju jest aż 50% kobiet.

W pierwszym dniu kongresu odbyły się panele dyskusyjne z kobietami biznesu różnych branż, podczas których można było dowiedzieć się dlaczego pasja jest niezbędna do stworzenia firmy, jak zarobić swój pierwszy milion oraz czy franczyza to dobry sposób na biznes. Kobiety porwała swoim wystąpieniem Kamila Rowińska, która mówiła jak zbudować zespół marzeń. Podkreślała, że jeszcze przed działaniem potrzebna nam jest siła mentalna (samokoncept) oraz zadbanie o własną atrakcyjność jako lidera.

Kamila Rowińska, fot.: Joanna Cur

Drugi dzień kongresu poświęcony był kierunkowi Work Life Balance. Piotr Karolewski - właściciel firmy Samuraj Biznesu mówił jak ważna jest praca z ciałem i umysłem. Nazwał to kodeksem Samuraja. Pan Piotr podkreślał jak ważna jest równowaga i harmonia w naszym życiu bo ona przyczynia się do satysfakcji z życia zawodowego i prywatnego.

Jacek Santorski – profesor w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej mówił o różnicach w zarządzaniu kobiet i mężczyzn, o różnicach w stylu myślenia i działania. Z kolei doktor Ilona Osadowska przybliżyła nam tajniki medycyny estetycznej i opowiedziała jak możemy zachować młodość.

Kolejną prelegentką była doktor Agata Cesari, która w bardzo brawurowy sposób „wbiła nas w fotele” uświadamiając nam jak złe nawyki żywieniowe wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Podkreślała, że mamy jeść aby żyć, a nie żyć aby jeść. Ostatnim prelegentem był znany mówca i międzynarodowy trener rozwoju osobistego Mateusz Grzesiak. Swoje pełne energii wystąpienie poświęcił podziałowi ról w życiu kobiety.

Mateusz Grzesiak, fot.: Joanna Cur

Kongres zakończył się świętowaniem czwartych Urodzin magazynu Businesswoman & life. Na scenę wjechał szampan oraz przepyszny tort od Smaki Warszawy.

~ spotkanie zrelacjonowała oraz fotorelację przygotowała - Joanna Cur

Wybrane ogłoszenia

Polska marka artykułów czyszczących.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Totalny hit tego roku.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
5 kolorów zabawy.
Nowa na polskim rynku oferta zakreślaczy.
Nowość marki RAPESCO.
Zestaw plastelin dla dzieci.
Cienkopis do szkiców, pisania i kreślenia

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Paczka nowości od Avanti

    Zawsze zastanawiają nas historie firm z naszej branży. Każda z nich niesie jakieś przesłanie, odwagę albo przypadek. Pawła Rebzdę - właściciela firmy Avanti poznałam kilka lat temu i to, co mnie urzekło, to swoboda działania w biznesie. 

    Więcej…  
  • To będzie totalnie słodki post

    To kolejny rok w historii firmy ROZETTE, który zaskoczy jej wszystkich klientów. Określenie "hitowe produkty", w przypadku firmy z Łowicza, weszło chyba na stałe do słownika branżowego. Czym tym razem zaskoczyła Kinga Stefańska-Boschard - główna kreatorka trendów w branży upominkowej? Zobaczcie sami.

    Więcej…