Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Praca we własnym domu, choćby parę dni w tygodniu to marzenie, które udaje się realizować coraz większej liczbie Polaków. Cisza i spokój, oszczędność czasu poświęcanego na dojazdy do biura czy możliwość opieki nad dziećmi to tylko kilka z wielu powodów, dla których dążymy do tej formy pracy. Niesie ona jednak ze sobą też kilka wad, o których niekiedy zapominamy. Natalia Nguyen, projektantka i architekt wnętrz przedstawia kilka skutecznych porad, które zminimalizują niedogodności i sprawią, że praca w domu będzie jeszcze bardziej efektywna i przyjemna.

Dobrze urządzony domowy kącik do pracy to podstawa - nie tylko dla powiększającej się liczby matek pracujących zdalnie czy freelancerów – to również ułatwienie dla pracowników, którym zdarza się pracować po godzinach we własnym mieszkaniu. Bez względu na to, czy w zaciszu własnego domu pracujemy codziennie czy sporadycznie – bardzo szybko możemy przekonać się do zalet, ale równocześnie – odczuwać wady wynikające z niekorzystnych przyzwyczajeń. Architekt wnętrz Natalia Nguyen, przedstawia garść porad, dzięki którym praca w domu stanie się efektywna, jeszcze bardziej wygodna i przyjemna.

Podstawa pracy – wydzielony kąt i odpowiednie biurko

Nasz dom jest miejscem, w którym chcemy czuć się dobrze: móc odpocząć, spędzić czas z najbliższymi. Gdy całe mieszkanie wypełniają dokumenty, komputer czy telefony potrzebne do wykonywania pracy zdalnie – bardzo ciężko jest odpocząć od zawodowych obowiązków. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie specjalnego, odpowiednio nasłonecznionego kąta, z osobnym biurkiem i monitorem. W ten sposób praca w domu będzie dobrze zorganizowana, wyznaczone miejsce pracy wymusi dobre nawyki, a tym samym służbowe obowiązki zajmą mniej czasu, niż w przypadku pracy na notebooku na kanapie czy przy kuchennym stole. Bardzo ważne jest też odpowiednio duże biurko, na którym znajdzie się miejsce na duży monitor oraz segregatory na dokumenty oraz odpowiednie nasłonecznienie. W naszym kąciku do pracy biurko najlepiej ustawić bokiem do okna, dzięki czemu światło nie będzie odbijało się od ekranu monitora.

 

Komputer i monitor – najważniejsze narzędzia pracy

Nowoczesny monitor 4K podłączony do komputera ma znaczące zalety w pracy w warunkach domowych. Jest tradycyjnie większy od ekranów laptopów, posiada więcej pikseli (4 razy więcej niż ekran Full HD) i wyraźniejszy obraz. Dzięki temu w mniejszym stopniu męczymy wzrok, a dodatkowo pracując przy monitorze dbamy o poprawną postawę ciała. Dlaczego? W przeciwieństwie do laptopa, którego ekran zazwyczaj znajduje się poniżej poziomu naszych oczu, ekran monitora jest na równi z nimi.

Monitory produkowane przez Samsung to urządzenia łączące w sobie funkcje przydatne w pracy, ale także służące rozrywce. Po ciężkim dniu wykonywania służbowych zadań przy monitorze, możemy zmienić jego tryb i oglądać telewizję, dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T. Jest to także przydatne w przerwach od obowiązków, np. podczas lunchu lub gdy charakter naszej pracy wymaga równoczesnego oglądania telewizji – np. w przypadku dziennikarzy s

portowych na bieżąco przygotowujących relację z wydarzeń. Wystarczy skorzystać z funkcji Picture in Picture dostępnej w wybranych monitorach Samsung i równocześnie pracować nad dokumentem tekstowym, arkuszem kalkulacyjnym, oglądać telewizję czy nawet album ze zdjęciami – dzięki rozdzielczości 4K wszystko będzie widoczne bez ciągłego przełączania się między okienkami.

Harmonijny klimat

Domowe biuro jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu – nie tylko podczas pracy, ale również relaksu. Dlatego jego elementy powinny tworzyć przyjazną, odprężającą atmosferę. Spójną, ale nie wtapiającą się całkowicie w stylistykę naszego mieszkania. Z pewnością warto postawić na relaksujące kolory – odcienie szarości i kremowe, a także dobrać dodatki, takie jak książki czy zdjęcia rodzinne. Należy jednak zachować odpowiedni umiar w dodawaniu akcesoriów – najlepiej pracuje się w pomieszczeniach, które nie są przepełnione niepotrzebnymi detalami. Natalia Nguyen sugeruje urządzenie miejsca pracy zgodnie z zasadami feng shui – wizytówki powinniśmy umieścić z przodu biurka, zdjęcia ukochanej osoby po jego lewej stronie, a po prawej – zdjęcia rodzinne.

Kącik biurowy można zaaranżować na wiele ciekawych sposobów, wzbogacając wystrój nawet najmniejszego wnętrza. Najczęściej nie potrzeba do tego ogromnej przestrzeni, wystarczy dobry pomysł a nasza praca stanie się dużo przyjemniejsza i efektywniejsza.

Wybrane ogłoszenia

Kolejna nowość w ofercie firmy SADPEX.
Kubek dla TatyKubek dla Taty
Sprzedam29,99 zł - sugerowana cena detaliczna PLN
Kubek dla każdego faceta.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Upominek dla wyjątkowej osoby.
Szeroka oferta breloczków
Kreatywna zabawa dla każdego.
Przepiękna seria artykułów szkolnych.
Nowa oferta marki JOVI.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Świętuj z Fellowes 25 lat Polcan

    Firma Polcan to dystrybutor wielu marek. Prócz własnych brandów w swojej ofercie ma szerokie portfolio także artykułów biurowych marki Fellowes. Obecnie w asortymencie dostępna jest bogata oferta bindownic, niszczarek, oczyszczaczy powietrza, artykułów do bindowania oraz laminowania. To właśnie jej dotyczy jubileuszowa promocja z bonami na paliwo.

    Więcej…  
  • Pokolenie Z – technologię ma we krwi

    Dorastają pod wpływem Facebooka, smartfonów i talent shows, a ich placem zabaw jest Internet. Wiedzę czerpią z Internetu i są nastawieni na szybkie wyszukiwanie informacji. Pokolenie Z, o którym mowa, to osoby urodzone po 1995 roku, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy. Czy z tego powodu należy zmienić podejście do edukacji? Radzą eksperci ze Squla.pl – interaktywnej platformy edukacyjnej. 

    Więcej…